Inspiracje -

Wyrażaj się jasno


Brak pewności siebie w połączeniu z niepewnością szybko zmieniającego się świata. To częsty powód wycofania z życia społecznego, zawodowego czy towarzyskiego. Boimy się, wolimy pozostać w cieniu, „nie wychylać się”, bo i po co?

Młodzież z Polski, Portugalii, Macedonii i Rumunii ma na to odpowiedź: po to, aby wyrazić swoją osobowość! W trakcie ośmiodniowej wymiany w województwie świętokrzyskim młodzi z czterech krajów wzięli udział w warsztatach tematycznych, dyskusjach, prezentacjach, grach, symulacjach i działaniach spontanicznych, wieczorach narodowych, tańca i działań kreatywno-artystycznych.

Wszystko po to, aby wzmocnić swój rozwój osobisty, pewność siebie, zainspirować się do działania oraz nauczyć pracować w międzykulturowym zespole. Grupa stworzyła niezwykły kalendarz motywacyjny. Przygotowała karty kalendarza opatrzone sentencją, która pobudza do aktywności. I pomaga stawiać sobie cele na nowy rok.

Produkt został wydany w wersji papierowej i elektronicznej. Teraz służy nie tylko uczestnikom projektu, ale też zaprzyjaźnionym instytucjom – wszystkim, którzy chcą konsekwentnie dążyć do realizacji marzeń. 

stopka strony