Konkursy

Zawodowiec Roku 2022

Już tylko do 31 grudnia potrwa nabór zgłoszeń pierwszej edycji konkursu Zawodowiec Roku. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych oraz centrów kształcenia zawodowego. 


Droga młodych ludzi do wymarzonego zawodu nie jest prosta i wymaga przewodnika, którym najczęściej jest nauczyciel – fachowiec dbający o rozwój swoich uczniów, prawdziwy zawodowiec. Od teraz najlepsi nauczyciele kształcenia zawodowego mają możliwość otrzymania prestiżowego tytułu Zawodowca Roku 2022 – zgłoszenia do konkursu właśnie wystartowały.

Zawodowcem Roku 2022 może zostać każdy nauczyciel, który cechuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. Kandydaci powinni wyróżniać się na tle innych pedagogów, działać na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzać autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego, współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dbać o swój rozwój zawodowy.

Nauczyciela zgłosić może szkoła lub centrum kształcenia zawodowego w jednej ze 100 dziedzin: od budowy i strojenia fortepianów po elektrykę, transport lotniczy i spedycję.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2022 r.

Organizatorem konkursu Zawodowiec Roku 2022 jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konkursu są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i KGHM Polska Miedź SA.

Regulamin konkursu, system rejestracji kandydatów oraz wykaz dziedzin konkursowych dostępne są na stronie inicjatywy.


#ZawodowiecRoku #konkurs #szkoły #nauczyciele

stopka strony