Publicystyka journalism

Felietony, Wywiady, Reportaże


Roza's ID photo .jpg

Nauczyciele dobrych relacji

Monika Rosmanowska,

– Osoby z niepełnosprawnościami mają w sobie naturalną ciekawość drugiego. Sporo moglibyśmy się nauczyć od naszych wychowanków. Zwłaszcza, gdy mówimy o otwartości, tolerancji i braku uprzedzeń – zwraca uwagę Róża Banasik-Zarańska.... »

Alina Kierod.jpg

Bajka z dobrym zakończeniem

Monika Rosmanowska,

– Te momenty, gdy młodzież czuje, że to, co jeszcze wczoraj było przeszkodą, dziś już wydaje się po prostu zwykłą, nic nie znaczącą różnicą, są bezcenne – zauważa Alina Kierod. I przekonuje, że nic tak nie łamie stereotypów jak wspólne, międzynarodowe działania.... »

Longin Kajka.jpg

Cel projektu? Uwierzyć w siebie

Monika Rosmanowska,

– Udział w projektach międzynarodowych jest dla młodzieży ważny, daje im satysfakcję, pokazuje, że stać ich na więcej – zwraca uwagę Longin Kajka z Fundacji Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej. ... »

anna wyrwich.JPG

Namiastka normalności w trudnych czasach

Monika Rosmanowska,

Tego projektu mogło nie być. Rodzice ukraińskich dzieci do ostatniej chwili wahali się, czy wysyłać swoje latorośle przez pogrążony w wojnie kraj z Kijowa do oddalonego o blisko 900 km Nowego Miasta. Zrobili to dając młodym kilka dni normalności w towarzystwie polskich rówieśników.... »

Sploty.JPG

Sploty ponad granicami

Monika Rosmanowska,

Martę Pokojowczyk, malarkę i historyczkę sztuki, w dużej mierze ukształtowały doświadczenia zdobyte w Portugalii. Na Erasmusie była tam dwa razy. A właściwie na dwóch różnych...... »

Fot.1.JPG

Inteligentny pierścień Brygidy

Monika Rosmanowska,

Stworzony przez dr Brygidę Dzidek Hapling ma szansę zrewolucjonizować nie tylko rynek gier i aplikacji edukacyjnych, ale również telemedycynę.... »

stopka strony