Darmowe podróże koleją po Polsce i Niemczech? Już wkrótce stanie się to możliwe dla tysięcy młodych osób
Polska i Niemcy udostępnią po 30 tysięcy darmowych biletów kolejowych dla młodych osób w wieku od 18 do 27 lat w ramach inicjatywy Polsko-Niemieckich Biletów Przyjaźni. Wygrana w konkursie umożliwi siedmiodniowe podróże pociągami regionalnymi i lokalnymi po Polsce oraz Niemczech.
Inicjatywa jest częścią obchodów 35-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Organizatorzy liczą, że program przyczyni się do budowania relacji między młodymi ludźmi z obu krajów i zachęci ich do aktywnego odkrywania Europy.
Nabór do programu ma ruszyć w połowie września tego roku. Szczegóły zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej PKP Intercity.
Źródło: artykuł Deutsche Welle.