Eurokalendarz

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety. Podejmowane tego dnia działania mają uświadamiać istniejące problemy i zachęcać decydentów do ich rozwiązywania.


Po raz pierwszy Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzono w 1972 roku. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat charakter realizowanych w tym dniu inicjatyw wielokrotnie się zmieniał, ale wszystkim w sumie chodziło o to samo: o budowanie partnerstwa nie tylko wśród ludzi, ale także – a może nawet przede wszystkim – między żyjącymi na naszej planecie gatunkami.

Udział w inicjatywie może wziąć każdy: wystarczy posprzątać okolicę, posadzić drzewa czy pojechać do pracy rowerem, a nie autem.

W tym roku w Dzień Ochrony Środowiska zaplanowano także premierę najnowszej publikacji sieci Eurodesk i ERYICA "Greening Youth Information Services". Publikacja skupia się na informacji młodzieżowej w kontekście kryzysu klimatycznego i będzie w niej można znaleźć m.in. sposoby na zaangażowanie młodych ludzi w działania proekologiczne. Chętni mogą wziąć udział w internetowym spotkaniu z autorami publikacji (więcej informacji: https://www.eurodesk.pl/aktywnosc/zielona-informacja-mlodziezowa).

Więcej informacji o Światowym Dniu Ochrony Środowiska:

www.unenvironment.org/events/un-environment-event/world-environment-day-2018

http://worldenvironmentday.global/


#srodowisko #klimat #ekologia

Data utworzenia: