Fundusz Stypendialny Rafał Brzoska Foundation
Wsparcie finansowe i merytoryczne dla młodych ludzi z wyjątkowymi talentami, aspiracjami, pomysłami i osiągnięciami. Ze szczególną troską Fundusz traktuje dzieci i młodzież pochodzącą ze środowisk z ograniczonymi możliwościami rozwoju lub będącą w trudnej sytuacji ekonomicznej lub społecznej.
Zasady
W celu wyłonienia najlepszych Kandydatów mających wyróżniające się wyniki w nauce, Kapituła wyróżni osoby spełniające następujące kryteria:
- posiadanie jasnej wizji własnego rozwoju lub pomysłu/przedsięwzięcia oraz świadomości, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje Kandydat, aby się dynamicznie rozwijać;
- posiadanie potencjału do tego, aby swoją postawą i działalnością wywierać pozytywny wpływ na świat, ludzi i środowisko naturalne;
- pochodzenie ze środowisk o mniejszych możliwościach rozwoju lub znajdowania się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub społecznej.
Kto może aplikować
O przyznanie Stypendium mogą się ubiegać osoby, które w ostatnim dniu składania aplikacji (tj. 26 maja 2025 roku) będą miały ukończony 18. rok życia i nie będą miały ukończonego 26. roku życia.
Stypendium otrzymają osoby, które mają:
- polskie obywatelstwo;
- znaczne osiągnięcia w dziedzinie sztuki; lub
- naukowe osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych, przyrodniczych i medycznych, bądź w dziedzinie nauk
humanistycznych; lub - wykazują się wybitnymi zdolnościami w zakresie przedsiębiorczości.
Formalności aplikacyjne
Pierwszy etap Konkursu wymaga wypełnienia i złożenia Aplikacji on-line za pośrednictwem strony www.rafalbrzoskafoundation.org, w którym Kandydaci podadzą informacje i załączą wymagane dokumenty,
Na podstawie oceny wszystkich zgłoszeń, zostanie sporządzona lista osób, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. Kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu Konkursu odbędą rozmowę online z członkami Kapituły.
Kandydaci zakwalifikowani do trzeciego etapu Konkursu odbędą rozmowę online z założycielami Fundacji.
Wsparcie merytoryczne i finansowe
Decyzja organizatora o przyznaniu stypendium będzie stanowiła indywidualną propozycję wsparcia dla każdej osoby z uwzględnieniem jej wyników w nauce oraz w oparciu o jego możliwości, aspiracje, potrzeby i możliwości finansowe organizatora.
Laureat przedstawi organizatorowi propozycję rocznego indywidualnego planu rozwoju. który będzie uwzględniał cele i rezultaty do osiągnięcia przez laureata. Ostateczna wersja Planu Rozwoju powstanie w wyniku wspólnych ustaleń organizatora i laureata.
Środki finansowe nie są przyznawane na wszystkie potrzeby, lecz na pokrycie wybranych kosztów, takich jak:
a. czesne lub inne opłaty związane z nauką/studiami,
b. zakwaterowanie,
c. koszty dojazdu do szkoły,
d. podręczniki i narzędzia pracy,
e. udział w kursach specjalistycznych, konferencjach czy plenerach.
Ponadto laureaci mogą liczyć na:
- mentoring,
- spotkania z Fundatorem,
- współpracę z biznesem,
- spotkania i integrację z grupą stypendystów, wspólne uczestnictwo w inicjatywach do których zapraszana jest Fundacja.