IED Roczne stypendia dla absolwentów studiów licencjackich


Konkurs, w którym nagrodami są roczne stypendia zagraniczne (Włochy, Hiszpania, Brazylia) na studia magisterskie w dziedzinach: wzornictwo (design), moda, komunikacja wizualna i zarządzanie..

Instituto Europeo di Design (IED) oferuje stypendia dla studentów z zagranicy, które przyznane będą na drodze konkursu projektów. Do wygrania jest w sumie 38 stypendiów na studia magisterskie na rok 2014/2015 we Włoszech (Mediolan, Rzym, Turyn, Cagliari, Wenecja, Florencja, Como) i w Hiszpanii (Madryt, Barcelona). Stypendia, pokrywają 50 % opłaty za studia.

Co oznacza dziś być kreatywnym? Trzeba być osobą ciekawą świata, wrażliwą i niezależną, otwartą na wyzwania i twórczą. Wszystkie te znaczenia, a jest ich więcej, sprowadzają się w praktyce projektowej do postrzegania rzeczywistości w taki sposób, w jaki nie postrzegają jej inni. Nie zawsze oznacza to tworzenie czegoś całkiem nowego – bardzo często jest to raczej poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, opisywanie i wykorzystywanie materii twórczej z własnej perspektywy – z punktu widzenia własnej drogi artystycznej i zawodowej.

Konkurs:
Zadaniem uczestników jest przygotowanie własnego projektu w następujących dziedzinach: moda (fashion), wzornictwo (design), komunikacja wizualna (visual communication) oraz zarządzanie (management). Temat konkursowy: „Jaki może być nasz wkład w globalne innowacje?”.

Uczestnicy:

– Konkurs jest przeznaczony dla osób w wieku 18–28 lat, posiadających stopień licencjata (lub równoważne kwalifikacje zawodowe).

Zgłoszenia powinny zawierać:

– szczegółowe CV i list motywacyjny w języku, w którym odbywają się studia;
– kopię paszportu;
– certyfikat znajomości języka, w którym odbywają się studia. Kompetencje językowe osób, które nie posiadają certyfikatu językowego mogą zostać sprawdzone przez uczelnię;
–  własny projekt, zapisany jako obraz, fotografia, film lub rysunek (w sumie do 5 sztuk), który najlepiej pokazuje Twój pomysł – w odpowiednim formacie. Możliwe jest przesłanie materiałów wgranych na serwisy internetowe, takie jak Youtube, Vimeo, ied.tv i inne. Opis wymagań technicznych znajduje się na stronie internetowej;
– Portfolio lub esej, w zależności od wybranego kierunku.

Stypendia:

Miasta i liczba dostępnych miejsc. Kierunki, które oferują uczelnie z danych miast opisane są na stronie internetowej.

– Mediolan: 5 stypendiów

– Rzym: 3 stypendia
– Turyn: 2 stypendia
– Cagliari: 1 stypendium
– Florencja: 2 stypendium
– Wenecja: 1 stypendium
– Como: 2 stypendia
– Madryt: 7 stypendiów
– Barcelona: 8 stypendiów

Więcej informacji na stronie organizatora.