Program Grantowy ING dla start-upów i naukowców


Konkurs wspierający najlepsze projekty na rzecz innowacyjnych rozwiązań w obszarze efektywności budynków mieszkalnych.

Cel

Celem programu jest popularyzacja idei przedsiębiorczości oraz biznesowego, twórczego myślenia - szczególnie nastawionego na to, jak kreować i rozwijać innowacyjne rozwiązania w obszarze ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). Są to działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo.

Kto może aplikować

 1. osoba fizyczna (lub kilka osób fizycznych w jednym zespole) będąca obywatelem RP, która ma miejsce rezydencji podatkowej w Polsce lub
 2. przedsiębiorca z siedzibą i prowadzący działalność w Polsce w formie:
  i. indywidualnej działalności gospodarczej,
  ii. spółki cywilnej,
  iii. spółki handlowej: osobowej (jawna, partnerska, komandytowa oraz komandytowo-akcyjna), kapitałowej (spółka z o.o., akcyjna oraz prosta spółka akcyjna) lub
 3. start-up (innowacyjne przedsiębiorstwo, które w momencie przystąpienia do Konkursu prowadzi działalność krócej niż 5 lat) lub młodzi naukowcy (studenci lub absolwenci do 5 lat po ukończeniu studiów).

Zasady

W 5. edycji Programu Grantowego ING wspierany jest 11. cel zrównoważonego rozwoju ONZ i poszukiwane są rozwiązania, które odpowiedzą na wyzwanie: Jak możemy poprawić energooszczędność budynków?

Rozwiązanie, które zostanie zgłoszone w Konkursie, powinno być minimum na etapie prototypu. Należy potwierdzić jego wartość w badaniach naukowych lub z klientami.

Zwycięzcy, poza wsparciem finansowym, dostaną propozycję indywidualnego mentoringu, który pomoże im rozwijać projekt.

Formalności aplikacyjne

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem FORMULARZA. Należy zapoznać się z Regulaminem i wyrazić wszystkie niezbędne zgody w formularzu. Można złożyć kilka niezależnych wniosków. Ogłoszenie finalistów zaplanowano na 27 maja.

Dofinansowanie

Nagrodą główną w Konkursie są granty w wysokości:

 • 400 tys. zł za miejsce 1.
 • 300 tys. zł za miejsce 2.
 • 150 tys. zł za miejsce 3.

Dodatkowo Organizator przyzna maksymalnie 3 nagrody specjalne o łącznej wartości 150 tys. złotych oraz zastrzega sobie prawo do przyznania „Nagrody publiczności” o wartości 50 tys. złotych. 

Granty finansowe dla Zwycięzców Konkursu przyznawane są na dalszy rozwój rozwiązań zgłoszonych w ramach Konkursu. 

Więcej informacji.

#ESG #DSG #ING #ONZ #start-up #naukowcy

stopka strony