Konkursy

Human Rights, Camera, Action!

Weź udział w konkursie organizowanym okazji obchodów 75. rocznicy powstania Rady Europy i wygraj wycieczkę do Strasbourga!


Z okazji 75. rocznicy powstania Rady Europy, ogłoszono konkurs "Human Rights, Camera, Action!" mający na celu zachęcenie młodzieży do twórczego ukazania praw człowieka w Europie za pomocą zdjęć lub krótkich filmów, zrealizowanych przy użyciu smartfonów lub aparatów cyfrowych. 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zilustrować, jak podstawowe prawa wpływają na ich codzienne życie, jak postrzegają prawa człowieka i ich ochronę, bądź jak wyobrażają sobie przyszłość praw człowieka w Europie. Akceptowane będą cztery rodzaje prac: fotografie, filmy, zdjęcia wygenerowane przez sztuczną inteligencję oraz wideo stworzone za pomocą sztucznej inteligencji. 

W konkursie mogą wziąć udział osoby do 26 roku życia, które posiadają obywatelstwo lub zamieszkują jedno z 46 Państw członkowskich Rady Europy. 

Laureaci konkursu otrzymają możliwość wyjazdu na sponsorowaną wycieczkę do Strasburga, a ich prace zostaną zaprezentowane w siedzibie Rady Europy. Dodatkowo, wybrane prace będą publikowane na stronach internetowych organizacji oraz w mediach społecznościowych. 

Organizatorem konkursu jest Rada Europy.

Więcej informacji.

stopka strony