Publicystyka journalism

Felietony, Wywiady, Reportaże


element5-digital-jCIMcOpFHig-unsplash.jpg

Europejski Rok Umiejętności

Audrey Frith,

Młodzi ludzie przyznają, że wyjazd na Erasmusa albo wolontariat zmienił ich życie, ale nie potrafią przekuć tego w atut i „sprzedać” zdobytych doświadczeń w swoim CV.... »

samantha-borges-EeS69TTPQ18-unsplash.jpg

Sieć Cyfrowych Możliwości

Audrey Frith,

Pandemia była motorem rozwoju cyfryzacji usług informacji młodzieżowej w Europie. Pracownicy sieci Eurodesk poznali nowe metody pracy z młodzieżą.... »

s-h-gue-CjMwAu4-OqY-unsplash.jpg

M jak mobilność

Audrey Frith,

Młodzież z obszarów miejskich lepiej radzi sobie z wyszukiwaniem informacji o mobilnościach. Wyzwaniem jest dotarcie do osób mniej uprzywilejowanych.... »

markus-winkler-afW1hht0NSs-unsplash.jpg

Informowanie to zawód

Audrey Frith,

Europejski Rok Młodzieży to dobry czas, by porozmawiać o roli osób profesjonalnie zajmujących się doradzaniem młodym w wyborze życiowych ścieżek. ... »

eu_eyy_pl.png

2022 – rok młodych

Audrey Frith,

W orędziu o stanie UE przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła sztandarowe inicjatywy UE na rok 2022. Dwie z nich są skierowane bezpośrednio do młodzieży.... »

devin-avery-lhAy4wmkjSk-unsplash.jpg

Młodość ma moc zmian

Audrey Frith,

Dla współczesnego młodego człowieka przyszłość oznacza możliwości, rozwój i nadzieję, ale jest też źródłem lęku. Unijna inicjatywa ma udowodnić młodzieży, że Europejczycy bez względu na wiek mogą kształtować własne losy we wspólnocie.... »

sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash.jpg

Wyjść z kryzysu silniejszym

Audrey Frith,

Eurodesk postanowił zbadać wpływ pandemii na należące do tej sieci organizacje. Na pytania ankiety opracowanej przez biuro Eurodesku – Eurodesk Brussels Link – odpowiedziało 90 uczestników z 18 krajów.... »

marten-bjork-6dW3xyQvcYE-unsplash.jpg

Niewidzialny zawód

Audrey Frith,

Jako pracownicy młodzieżowi wierzymy w nasze działania, widzimy ich społeczny wpływ i to, jak zmieniają życie młodych. Mimo to na co dzień spotykamy się z negowaniem wartości pracy, którą wykonujemy.... »

noah-ZsyoDh_zek4-unsplash.jpg

Europa po pandemii

Audrey Frith,

Nowa rzeczywistość stawia wyzwanie przed centrami informacji młodzieżowej – jak pomóc młodym ludziom odnaleźć się w dobie kryzysu. Potrzebne będzie wsparcie i wskazanie kierunków rozwoju.... »

steve-johnson-_0iV9LmPDn0-unsplash.jpg

Nowe wyzwanie

Audrey Frith,

Sztuczna inteligencja przenika wszystkie dziedziny życia. Pracownicy młodzieżowi muszą być gotowi zarówno na szanse, jak i zagrożenia, które niesie.... »

lxrcbsv-vVHXeu0YNbk-unsplash.jpg

Polityka na miarę

Audrey Frith,

Jak tworzyć polityki publiczne na podstawie danych, skoro sposoby ich wykorzystywania się różnią? Czas zmierzyć się z tym wyzwaniem.... »

stopka strony