Publikacje

Jak pracować w Europie

"Jak pracować w Europie" to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o wyjeździe do pracy za granicą, ale nie wiedzą od czego zacząć! 

Publikacja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych mobilnością zawodową i zawiera szczegółowe informacje na temat europejskiego rynku pracy.

W pierwszej części znajdziesz garść informacji o tym, od czego zacząć, na co zwracać uwagę przy wyborze kierunku emigracji oraz pracodawcy, jakich nie popełniać błędów oraz jak ułatwić sobie przeprowadzkę. W drugiej części prezentujemy najistotniejsze fakty i ciekawostki związane z zatrudnieniem w wybranych krajach – piszemy m.in. o formalnościach, o wynagrodzeniu, podatkach oraz o kosztach życia. Zachęcamy też do przeczytania relacji osób, które pracę za granicą już znalazły i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Papierowa wersja publikacji dostępna jest w organizacjach należących do sieci Eurodesk Polska. Obszerne i szczegółowe informacje o pracy w 30 europejskich krajach znajdują się na stronie Eurodesk Polska w dziale Europraca.


#praca #europa #uniaeuropejska #mobilność

stopka strony