Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Akademia Liderów 2024


Masz 16-20 lat? Chcesz zrealizować lokalny projekt społeczny? Zgłoś się do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja! Termin zgłoszeń mija 7 kwietnia.

Celem Akademii jest kształcenie przyszłych liderów społecznych, którzy w przyszłości wezmą udział w organizacji życia publicznego Polski.

Kto może wziąć udział?

Osoby w wieku 16-20 lat. Uczniowie szkół ponadpodstawowych (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa I stopnia). Podczas wyboru uczestników pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Kiedy?

Na udział w Akademii składa się pięć komplementarnych elementów: 

  • indywidualna praca nad autorskim projektem realizowanym po zakwalifikowaniu się do Akademii;
  • Szkoła Letnia w terminie 1 – 10 lipca 2024 r. przygotowująca uczestników do realizacji projektów, kształcąca ich kompetencje liderskie oraz rozwijająca wiedzę z zakresu sfery obywatelskiej;
  • realizacja zgłoszonego do Akademii projektu w konsultacji z tutorem w terminie od sierpnia do listopada 2024 r.;
  • Szkoła Zimowa – w terminie  5 - 8 grudnia 2024 r. - uczestnicy w ramach podsumowania programu przedstawią zrealizowane projekty oraz otrzymają certyfikat ukończenia Akademii,
  • zaangażowanie społeczne uczestników, w szczególności na rzecz programu Stypendia św. Mikołaja, w tym: zaangażowanie w pozyskiwanie szkół do programu Stypendia św. Mikołaja oraz wsparcie koordynatorów w szkołach w pozyskiwanie środków finansowych na rozwój stypendystów tego programu w okresie od sierpnia 2024 do czerwca 2025 r.

Stypendium 

Każdy z uczestników Akademii otrzymuje stypendium w wysokości 3000 zł, lub więcej, na okres od 1 września 2024 r. do 21 czerwca 2025 r.

Formularz zgłoszeniowy.

Strona konkursu.

stopka strony