Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Akademia (młodych) Liderów 2021


Jesteś społecznikiem? Chcesz zrealizować swój własny lokalny projekt? Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza młode, kreatywne osoby do udziału w kolejnej edycji programu liderskiego. 

Akademia Liderów to program szkoleniowo-stypendialny dla młodych osób, które chcą nauczyć się samodzielnie prowadzić projekty społeczne.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie 30 najciekawszych. Ich autorzy wezmą udział w 10-dniowej Szkole Letniej, podczas której poznają tajniki profesjonalnego zarządzania projektem oraz spotkają się z ludźmi, którzy od wielu lat kształtują życie publiczne w Polsce. Pod okiem doświadczonego tutora zrealizują też swoje autorskie projekty (w okresie od 1 września do30 listopada). Podczas Szkoły Zimowej, kolejnego wyjazdu, uczestnicy programu zaprezentują zrealizowany przez siebie projekt.

29 kwietnia o godz. 15 odbędzie się webinarium informacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w programie.

Kto może aplikować

Mogą w nim wziąć udział młodzi ludzie w wieku 16-20 lat, którzy mają dobre wyniki w nauce oraz angażują się w inicjatywy na rzecz swoich społeczności, np. działają w samorządzie szkolnym, w harcerstwie albo w parafii.

Formalności aplikacyjne

Aby zostać słuchaczem Akademii, należy opisać swój pomysł na projekt o tematyce społecznej, kulturalnej lub historycznej i do 16 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można zgłaszać się samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych.

Dofinansowanie

Udział w programie jest bezpłatny, a przez cały rok szkolny 2021/2022 liderzy otrzymują stypendium na rozwój swoich pasji i talentów (łącznie 2000 zł).

Dodatkowe informacje

https://mikolaj.org.pl/akademia 

stopka strony