Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Dziennikarstwo za demokracją


Marzysz o pracy w mediach? Interesują Cię tematy społeczne? Kwestie praw człowieka i zmian klimatu są dla Ciebie istotne? Dołącz do projektu realizowanego przez Fundację Global Political Network.

Projekt potrwa od marca do kwietnia 2022 w formule warsztatów online:

  • warsztat dziennikarski – dowiesz się, jak redagować m.in. felieton, reportaż i artykuł; jak przeprowadzać wywiady; jak przygotować dobry research;
  • warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie, dotyczące wykluczenia, jakie dotyka społeczność LGBT+, kryzysu migracyjnego i tematyki uchodźczej oraz zmian klimatycznych.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni dziennikarze, współpracujący z portalem Euractiv.pl, zaproszeni eksperci oraz aktywiści i przedstawiciele NGO, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą!

Uczestnicy projektu wezmą również udział w spotkaniach mentoringowe, podczas których będą mogli dowiedzieć się, jakie są ich mocne i słabe strony oraz w jaki sposób mogą podszkolić swoje dziennikarskie umiejętności.  Pod okiem mentorów, którymi będą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, pisać będą własne artykuły i reportaże, a najlepsze z nich zostaną opublikowane na portalu Euractiv.pl. Dodatkowo osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem dostaną możliwość odbycia 3‑miesięcznego stażu w Fundacji Global Political Network z możliwością przedłużenia współpracy.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 marca 2022.

Więcej informacji o inicjatywie oraz szczegóły dotyczące rekrutacji znaleźć można na stronach Euractive.pl.

stopka strony