Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Europejska Noc Kinowa

Europejska Noc Kinowa wraca w 2022 roku z 5 dniami bezpłatnych pokazów w całej Europie


6 i 9 grudnia Polskie kina zapraszają na bezpłatne seanse ramach Europejskiej Nocy Kinowej organizowanej przez Komisję Europejską i oraz sieć kin studyjnych Europa Cinemas. 

Projekt corocznej Europejskiej Nocy kinowej zaczyna się rozrastać. W pierwszej edycji, która odbyła się w 2018 r. wzięły udział 34 kina. W tym roku festiwal odbędzie się w 75 kinach w 26 krajach UE. 

Tegoroczna Noc Kina Europejskiego będzie częścią Miesiąca Filmu Europejskiego. Od 13 listopada do 10 grudnia ponad 100 kin należących Europa Cinemas zorganizuje wydarzenia wokół europejskich filmów. 

Udział w wydarzeniu bierze m.in. wrocławskie Kino Nowe Horyzonty. 6 grudnia o godzinie 19.00 widzowie będą mogli zobaczyć tam nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji film pt. ,,Zdarzyło się'' w reżyserii Audrey Diwan. Akcja filmu oparta jest na powieści autobiograficznej Annie Ernaux. Z kolei 9 grudnia kinomaniacy będą mogli wziąć udział w seansach organizowanych przez poznańskie kino Pałacowe. 

Mapa z dostępnymi kinami i datami wydarzenia znajduje się na stronie: https://digital-strategy.ec.europa.eu/en/policies/european-cinema-night

Udział w seansach jest bezpłatny. Rejestracja nie jest wymagana.

stopka strony