Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

EFML 2023


W dniach 24-26 kwietnia 2022 w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Forum Młodych Liderów. Nie zabraknie na nim przedstawicieli Eurodesku!

Europejskie Forum Młodych Liderów zostanie zorganizowane w formie wydarzenia towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Wydarzenie jest adresowane do młodych liderów: młodzieży, studentów, aktywistów, którym nie jest obce uczestnictwo w życiu publicznym, zaangażowanie i działanie na rzecz europejskiej przestrzeni publicznej.

Ideą Forum jest zapewnienie przestrzeni dla aktywnych działaczy młodzieżowych z krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Partnerstwa Wschodniego i Polski do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji na tematy ważne dla młodych ludzi w całej Europie.

Tematami przewodnimi Forum będą:

  • edukacja dla przyszłości (Nauka i Rozwój);
  • zawody przyszłości;
  • zaangażowanie społeczne.

Podczas wydarzenia jedną z sesji poprowadzi Eurodesk. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się jakie korzyści daje młodym udział w projektach międzynarodowych. Czy warto angażować się w projekty lokalne? Dlaczego warto wyjechać za granicę? Promocją europejskich możliwości sieć Eurodesk Polska zajmuje się na co dzień. Ale to nie my będziemy bohaterami warsztatu. Tym razem głos oddajemy tym, którzy z naszych informacji skorzystali w praktyce. Brali udział w szkoleniach, wymianach młodzieżowych, byli na wolontariacie, organizowali projekty dla lokalnych społeczności. Naści goście opowiedzą fascynujące historie, podzielą się bogatym doświadczeniem, doradzą, z jakich programów warto korzystać. To będzie iście zaraźliwa dawka inspiracji. Zapraszamy! 

Sesja „Od informacji do aktywności” odbędzie się 26 kwietnia od 12:30 do 13:30 w Strefie Dialogu. Będzie prowadzona w języku angielskim. Obok Dawida Wójcickiego z Krajowego Biura Eurodesk wystąpi Barbara Moś ze Stowarzyszenia Europe4Youth oraz Emilia Kutyła i Kamil Kwak z Fundacji Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE.  

Organizatorami EFML Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Grupa PTWP.

Na Europejskie Forum Młodych Liderów można zarejestrować się pod linkiem.

stopka strony