Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Pop the Vote!


Program dla młodych artystów, studentów-artystów oraz pracowników kultury, którzy chcą być twórcami zmian w swoich społecznościach.

Celem projektu jest zmobilizowanie obywateli poprzez sztukę i kulturę do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024. Projekt prowadzony jest przez Culture Action Europe i współfinansowany przez Parlament Europejski.

Zadaniem uczestników projektu (Changemakers) będzie przeprowadzenie dwóch wydarzeń w swoich państwach zachęcających do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wybrani Changemakers wezmą udział w 7-dniowym szkoleniu w Belgii, a każdy Changemaker zostanie zatrudniony jako wolontariusz w Culture Action Europe i otrzyma łącznie 1197 EUR na wsparcie realizacji swoich wydarzeń. 

Kto może aplikować?

  • artyści, studenci-artyści i pracownicy kultury w wieku 18-30 lat;
  • mieszkańcy Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Słowenii, Hiszpani i Szwecji.

Jak aplikować?

Należy przesłać CV, link do strony lub mediów społecznościowych, gdzie znajdują się przykłady twórczości artystycznej zainteresowanego oraz list motywujący. 

Więcej informacji.

stopka strony