Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Nie daj się dezinformacji!


Chcesz wiedzieć, jak rozpoznać dezinformację oraz fakty i mity o UE? Zapisz się na szkolenie online 26 stycznia w godz. 15.00-17.00.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka oraz Wojownicy Klawiatury zapraszają na szkolenie online z kompetencji medialnych „Nie daj się dezinformacji!”, które odbywa się w ramach projektu wspolnie.eu.

Eksperci Wojowników Klawiatury w ciągu dwóch godzin opowiedzą, jak rozpoznać dezinformację, jak działają media społecznościowe i jaki jest ich wpływ na postawy polityczne i społeczne. Wskażą przykłady manipulacji oraz fejków i mitów o UE. Zaprezentują praktyczne narzędzia i metody radzenia sobie z dezinformacją, w tym wiarygodne źródła wiedzy o Unii Europejskiej.

Jak wziąć udział? Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ do 24 stycznia 2023 r. lub do wyczerpania miejsc. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dołączenie do społeczności wspolnie.eu (rejestracji na platformie można dokonać od razu pod podanym wyżej linkiem).

Każdy uczestnik i uczestniczka otrzymają certyfikat udziału w szkoleniu. Podczas wydarzenia odbędzie się też prezentacja działań wspolnie.eu oraz quiz wiedzy o Parlamencie Europejskim i dezinformacji z upominkami dla zwycięzców.

W razie pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: fundacja@geremek.pl.

stopka strony