Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Programy edukacyjne PAH dla uczniów


Wraz z nowym rokiem szkolnym wystartują kolejne edycje programów edukacyjnych Polskiej Akcji Humanitarnej skierowanych do uczniów z całej Polski. Zapisy do 30 września!

Lekcje Pomagania: bezpłatny program edukacyjny PAH wprowadzający w zagadnienie humanitaryzmu oraz pomocy ludziom bez względu na pochodzenie. Skierowany jest do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, bibliotek i placówek wychowawczo-oświatowych. Program to cykl 8-10 lekcji o mądrym pomaganiu na semestr lub cały rok szkolny. Możliwa jest także realizacja mniejszej liczby zajęć. 

Godziny Wychowawcze ze Światem: całoroczny cykl zajęć będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym, jak i globalnym wymiarze. Chcemy nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. 

Świat w Przedszkolu: program dla grup 5- i 6-ciolatków. Jest bezpłatny, można go zrealizować w trakcie jednego semestru lub całego roku. Celem jest pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to, co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność. 

Więcej informacji.

stopka strony