Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Staż w EUSPA


Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego szuka stażystów! Żeby wziąć udział w rekrutacji, wcale nie trzeba być kosmonautą. 

Staż w Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA) to okazja na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz zapoznanie się z działalnością tej instytucji. 

Staż krótkoterminowy

Staż krótkoterminowy jest bezpłatny i trwa maksymalnie 3 miesiące. Przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić oraz zatwierdzić obowiązkowe wymagania akademickie. 

Aplikacja

Należy wysłać CV w formacie Europass oraz list motywacyjny w języku angielskim na adres jobs@euspa.europa.eu.

Staż długoterminowy

Staż długoterminowy trwa maksymalnie 12 miesięcy. Wysokość miesięcznego stypendium jest ustalana corocznie przez dyrektora wykonawczego. Jeżeli staż nie odbywa się w pełnym wymiarze godzin, kwota wynagrodzenia ustalane jest proporcjonalnie do przepracowanych godzin. Koszt podróży zostanie zwrócony do kwoty 1200 EUR. 

Aplikacja

Wniosek składa się online. EUSPA regularnie publikuje oferty staży, dlatego należy śledzić nowe ogłoszenia. Rozpoczęcie stażu uzależnione jest od potrzeb Agencji i ustalane jest indywidualnie. 

Każda aplikacja musi zostać złożona poprzez portal e-rekrutacji GSA.

Kandydat

  • musi być obywatelem państwa członkowskiego UE lub Norwegii;
  • musi posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych;
  • musi posiadać wstępne doświadczenie lub specjalistyczną wiedzę w jednym z obszarów pracy Agencji;
  • musi płynie komunikować się w jednym z języków urzędowych Unii oraz dobrze w innym języku urzędowym (jednym z języków musi być język angielski).

Więcej informacji.

stopka strony