Weź udział -

Opublikowane przez: Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych

Od dezinformacji do wzmocnienia

Taktyki przetrwania w erze chaosu informacyjnego


Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza aktywistów, pracowników młodzieżowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w międzynarodowych warsztatach poświęconych dezinformacji.

Wydarzenie obywa się w formule online, w dniach 9,16 i 20 maja 2024 r. w godzinach 15.00-17.00, w języku angielskim. Na warsztacie będą młodzi z m.in.: Włoch, Bułgarii, Hiszpanii, Grecji, Polski, Czech, Belgii. 

Szkolenie poprowadzą doświadczeni specjaliści Transitions czeskiej organizacji specjalizującej się w "dziennikarstwie rozwiązań" (solutions journalism), w ramach projektu JUST EU and ME dedykowanemu szczególnie młodym osobom aktywistycznym: https://europeanmovement.eu/projects/just-eu-and-me/

Udział jest bezpłatny, dostępny dla wszystkich (bez względu na wiek), po uprzednim zapisaniu się. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie sesji.

Więcej informacji

Formularz rejestracyjny

Warsztaty wpisują się bezpośrednio w sytuację związaną z okresem kampanii do Europarlamentu. Wiedza, jaką można zyskać może także pomóc w procesie przeciwdziałania atakom informacyjnym, które nasiliły się ostatnio w związku z euro-wyborami.

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Eurodesk Bielsko-Biała
e-mail: bielsko-biala@eurodesk.eu
stopka strony