Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Webinarium o ubóstwie menstruacyjnym


W 2020 roku z zakupu podpasek na rzecz innych produktów musiało zrezygnować aż 39% Polek. Dowiedz się więcej, jak możesz walczyć z nierównościami współczesnego świata!

Ograniczony dostęp do podpasek, toalety czy brak odpowiedniej wiedzy na temat pracy organizmu prowadzą nie tylko do problemów zdrowotnych. Dotykają również sfery psychospołecznej, wywołując poczucie wstydu, a także mogą skutkować ograniczonym dostępem do edukacji, kiedy to dziewczynki muszą rezygnować z pójścia do szkoły ze względu na okres. Ubóstwo menstruacyjne spotyka ludzi nie tylko w krajach słabo rozwiniętych. Jest to problem całego świata, również Polski. 

Prelegentkami będą Julia Kaffka i Magdalena Demczak z fundacji Akcja Menstruacja. Jest to pierwsza w Polsce organizacja zajmująca się problemem nierównego dostępu do środków higienicznych podczas miesiączki, która walczy z okresowym tabu. 

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu "Wyzwania współczesnego świata" przez Stowarzyszenie Youth Human Impact. Udział jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje

Znajdziesz je na profilu organizatora.

stopka strony