Czytelnia

Ekologia Kultura

Wszystkie kolory Ziemi

Data publikacji

Słońce jest żółte, woda – niebieska. A może czasem zielona? Ogień jest czerwony, śnieg biały, ziemia – brązowa. Kolory – uczymy się myśleć i postrzegać za ich pomocą już w pierwszych miesiącach życia. Zanim powiemy pierwsze słowo, napiszemy pierwszą literkę. W tym projekcie jednak kolor miał znaczenie bardzie symboliczne.

Nauczyciele wraz z dziećmi z przedszkola omawiali ważne obszary życia ludzi (uczucia, emocje, motywacje) i zwierząt (cechy budowy, przystosowanie do środowiska, odżywianie), a także znaczenie i sposoby racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych ziemi; wody, powietrza, lasów, minerałów. Wspólnie grupy zastanawiały się: jak to całe dobro chronić, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się unikalnymi kolorami naszej przyrody?

Nauczyciele starali się pokazać dzieciom świat od strony barw: szukano ich w różnych daniach, pokarmach, w porach roku, kolorach morza, nieba, ziemi, puszczy… Te wielobarwne i różnorodne zajęcia były zintegrowane z programem nauczania przedszkolnego i miały charakter interdyscyplinarny. Efektem pracy jest strona internetowa, zawierająca uporządkowane tematycznie rezultaty działań dzieci…

Zobacz także

Bartosz Śliwecki, Marcin Kamiński oraz Pham Thanh Bach
#wietnam

Witajcie w Wietnamie!

Prowadzili zajęcia z wirtualnej rzeczywistości, jedli najbardziej śmierdzące owoce świata oraz kwiaty lotosu. Wykładowcy z Politechniki Białostockiej – dr inż. arch. Bartosz Śliwecki i mgr inż. arch. Marcin Kamiński – odwiedzili dawny Sajgon.

Jazz.PNG

Cały ten jazz

Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor jazzowy, producent muzyczny. Ma 25 lat i za sobą projekty z artystami z całej Europy, nagrodę Fryderyka oraz ambitne plany na przyszłość. Studia muzyczne odbył w Danii, ale na Erasmusa przyjechał… do Krakowa.

Magia Kolorów.JPG
#Chemia

Chemia nie musi być utrapieniem

Uczniowie radomskiego „Elektronika” na lekcjach chemii malowali obrazy, robili zdjęcia i wykonywali grafiki komputerowe. O nietypowej metodzie nauczania chemii mówi Monika Majcher-Kozieł – doktor nauk technicznych w zakresie technologii chemicznych oraz absolwentka malarstw