ICCR under General Scholarship Scheme


Stypendia to świetna inicjatywa zachęcająca obcokrajowców do studiowania i doceniania starożytnych indyjskich systemów medycyny, sztuk widowiskowych i kultury, a także współczesnych przedmiotów, w tym inżynierii, prawa i techniki.

Cel

Udział w formułowaniu i wdrażaniu polityk i programów odnoszących się do stosunków kulturalnych Indii z innymi krajami, wspieranie i wzmacnianie stosunków kulturalnych i wzajemnego zrozumienia między Indiami i resztą świata.

Kto może aplikować

Osoby zainteresowane podjęciem studiów na uczelniach indyjskich w ramach Stypendium ICCR powinny zapoznać się z treściami zamieszczonymi na portalu A2A Scholarship Portal http://a2ascholarships.iccr.gov.in, przez który mogą aplikować bezpośrednio na wybrane wcześniej studia. Na stronie internetowej widnieje spis oferowanych kierunków oraz uczelni biorących udział w programie, a także szczegóły dot. stypendium (w tym sekcja FAQ). W tym roku studenci mają możliwość aplikowania do 5 uczelni.

Zasady

Od tego roku zmienia się forma przeprowadzania testu językowego. Studenci będą proszeni o przygotowanie eseju w języku angielskim na 500 słów. Aplikując, będzie można także wprowadzić wyniki egzaminów TOFEL, IELTS lub innych. Nie przewiduje się przeprowadzania osobnych testów językowych w Ambasadzie. Stypendium nie pokrywa kosztów podróży do Indii ani z powrotem do kraju. Konieczne jest także wykupienie indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (na koszt własny). 

Więcej przydatnych informacji broszurce.

Formalności aplikacyjne

Wszystkie wnioski będą przyjmowane online wyłącznie za pośrednictwem Portalu Stypendialnego A2A ICCR.

Więcej informacji

#Indie #Stypendium #StudiazaGranicą