ICCR under General Scholarship Scheme


Stypendia to świetna inicjatywa zachęcająca obcokrajowców do studiowania i doceniania starożytnych indyjskich systemów medycyny, sztuk widowiskowych i kultury, a także współczesnych przedmiotów, w tym inżynierii, prawa i techniki.

Cel

Udział w formułowaniu i wdrażaniu polityk i programów odnoszących się do stosunków kulturalnych Indii z innymi krajami, wspieranie i wzmacnianie stosunków kulturalnych i wzajemnego zrozumienia między Indiami i resztą świata.

Kto może aplikować

Osoby zainteresowane podjęciem studiów na uczelniach indyjskich w ramach Stypendium ICCR powinny zapoznać się z treściami zamieszczonymi na portalu A2A Scholarship Portal http://a2ascholarships.iccr.gov.in, przez który mogą aplikować bezpośrednio na wybrane wcześniej studia. Na stronie internetowej widnieje spis oferowanych kierunków oraz uczelni biorących udział w programie, a także szczegóły dot. stypendium (w tym sekcja FAQ).

Zasady

Od tego roku zmienia się forma przeprowadzania testu językowego. Studenci będą proszeni o przygotowanie eseju w języku angielskim na 500 słów. Aplikując, będzie można także wprowadzić wyniki egzaminów TOFEL, IELTS lub innych. Nie przewiduje się przeprowadzania osobnych testów językowych w Ambasadzie. Stypendium nie pokrywa kosztów podróży do Indii ani z powrotem do kraju. Konieczne jest także wykupienie indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (na koszt własny). 

Więcej przydatnych informacji broszurce.

Formalności aplikacyjne

Formularz rejestracyjny na lata 2024- 2025.

Wszystkie wnioski będą przyjmowane online wyłącznie za pośrednictwem Portalu Stypendialnego A2A ICCR.

Więcej informacji

#Indie #Stypendium #StudiazaGranicą

stopka strony