Dofinansowanie projektów wdrażających różne formy wsparcia humanitarnego i rozwojowego wybranych regionów i państw świata.

Cel

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów obejmujących realizację działań humanitarnych na określonych obszarach. Projekt może obejmować zasięgiem działań jeden kraj lub kilka krajów z danego regionu. 

Zasady

Konkurs obejmuje kraje priorytetowe Polskiej pomocy takie jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Palestyna, Liban, Etiopia, Kenia, Senegal i Tanzania. Działania na rzecz Palestyny i Ukrainy podlegają ograniczeniom terytorialnym: Ukraina z wyłączeniem działań na terytorium części obwodów donieckiego i ługańskiego, pozostających poza kontrolą rządu w Kijowie oraz anektowanego terytorium półwyspu Krymskiego, a także z wyłączeniem obszarów, gdzie prowadzone są aktywne działania wojenne; Palestyna: z wyłączeniem Strefy Gazy.

W przypadku Ukrainy, Palestyny i Libanu do projektów rozwojowych mogą być włączone działania humanitarne służące zaspokojeniu kluczowych potrzeb ludności cywilnej w 2024 roku.

Kto może aplikować

O udzielenie dotacji w ramach konkursu mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571), w tym niepubliczne szkoły wyższe, izby gospodarcze i izby rolnicze oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, publiczne szkoły wyższe, instytuty badawcze, Polska Akademia Nauk i jej jednostki naukowe i organizacyjne oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Formalności aplikacyjne

Każdy podmiot może złożyć w konkursie maksymalnie trzy oferty. 

Ofertę w wersji papierowej wraz ze wszystkimi załącznikami należy przesłać na wskazany w regulaminie adres lub przesłać przez „ePUAP” na adres /MSZ/Skrytka lub /MSZ/SkrytkaESP.
Ofertę w pliku .doc  wraz z załącznikami w plikach .xls (budżet i harmonogram) należy przesłać w ww. terminie składania ofert na adres: konkursy.polskapomoc@msz.gov.pl

Dofinansowanie

Łączna kwota środków finansowych na konkurs  otwarty MSZ wynosi 48 000 000 złotych.

Minimalna wnioskowana kwota dotacji wynosi 250 000 zł. a maksymalna 1 500 000 zł. 

Wkład własny nie jest wymagany. Koszty administracyjne projektu nie mogą przekroczyć 16% wnioskowanej kwoty dotacji.

Ogłoszenie o konkursie, regulamin oraz niezbędne dokumenty dostępne na stronie MSZ w zakładce Konkursy Ministra

Strona internetowa programu - https://www.gov.pl/web/polskapomoc 

Czekamy
na nowy termin

Termin składania wniosków minął. O kolejnej edycji programu poinformujemy Cię niezwłocznie po jej ogłoszeniu przez fundatora.

Zobacz także