Granty -

Service Civil International

Krótko i długoterminowe projekty wolontariatu na całym świecie.


Grupowy wolontariat krótkoterminowy to międzynarodowe obozy wolontariacie zwane workcampami. Service Civil International poza workcampami oferuje także długoterminowe projekty indywidualne (LTV).

Zasady:
Wolontariusze pracują ok. 6 godz. dziennie, przez 5 dni w tygodniu, ich praca jest zależna od tematyki obozu - może to być praca z dziećmi, projekt ekologiczny, prace remontowe lub organizowanie festiwalu promującego pokój, tolerancję lub ekologię. Workcampy trwają od 2 do 4 tygodni. 

Projekty długoterminowe (LTV) trwają od 1 do 12 miesięcy. 

Kto może zostać wolontariuszem:

  • Ukończone 18 lat,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • Członkostwo w Stowarzyszeniu,
  • Odbyty już jeden workcamp (tylko w wypadku wolontariatu długoterminowego).

Szeroki zakres służby pozwala zrealizować różnorodne zainteresowania. Projekty krótkoterminowe pozwalają przyzwyczaić się do pracy wolontariusza za granicą.

Lista workcampów dostępna jest na stronie. 

Opłaty i dofinansowanie:
Opłata za udział w workcampie wynosi 495 zł. Uczestnicy workcampów mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, czasami również różnego rodzaju warsztaty, wycieczki, wyjścia do muzeum, czy nawet na koncert. Sami pokrywają koszty transportu. Płacą też za ubezpieczenie poza UE. 

Wszyscy wolontariusze długoterminowi (LTV), którzy pracują w SCI, otrzymują żywność i zakwaterowanie, niektóre kieszonkowe i podstawowe ubezpieczenie zdrowotne SCI. Koszty podróży do projektu pokrywa zazwyczaj sam wolontariusz.

Formalności aplikacyjne:
Jedynym członkiem Service Civil International w Polsce jest Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania: http://jedenswiat.org.pl/ z którym należy ustalić szczegóły udziału w projekcie wolontariatu w przypadku organizacji wyjazdu z Polski.

Aby zapisać się do Stowarzyszenia, należy wpłacić roczną składkę na konto (nr na stronie internetowej). Przed wyjazdem należy wypełnić również specjalny formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie) i złożyć go do siedziby Stowarzyszenia.

 


 

#wolontariat #workcampy #ltv

stopka strony