Granty -

Service Civil International


Krótko i długoterminowe projekty wolontariatu na całym świecie.

Wolontariat krótkoterminowy to międzynarodowe obozy wolontariacie zwane workcampami. Service Civil International poza workcampami oferuje także długoterminowe projekty indywidualne (LTV).

Cele:
Wolontariusze pracują ok. 6 godz. dziennie, przez 5 dni w tygodniu ich praca jest zależna od tematyki obozu - może to być praca z dziećmi, projekt ekologiczny, prace remontowe lub organizowanie festiwalu promującego pokój, tolerancję lub ekologię. Workcampy trwają od 10 dni do 4 tygodni.

Kto może zostać wolontariuszem:
Wolontariat Długoterminowy to oferta skierowana dla osób, które odbyły już przynajmniej jeden workcamp i mają doświadczenie. Projekty trwają od 3 do 12 miesięcy. Pracę odbywa się samemu, we dwie, maksymalnie trzy osoby.

  • Ukończone 18 lat
  • Znajomość języka obcego kraju goszczącego w stopniu komunikatywnym
  • Członkostwo w Stowarzyszeniu
  • Odbyty już jeden workcamp (tylko w wypadku wolontariatu długoterminowego)

Szeroki zakres służby pozwala zrealizować różnorodne zainteresowania. Projekty krótkoterminowe pozwalają przyzwyczaić się do pracy wolontariusza za granicą.

Aby zapisać się do Stowarzyszenia, należy wpłacić roczną składkę na konto (nr na stronie internetowej). Przed wyjazdem na workcamp należy wypełnić również specjalny formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie) i złożyć go do siedziby Stowarzyszenia. Lista workcampów dostępna jest na stronie. 

Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, sami pokrywają koszty transportu. Płacą też za ubezpieczenie poza UE oraz koszty administracyjne (180 zł roczna składka członkowska + 200 zł za każdy projekt).

Jedynym członkiem Service Civil International w Polsce jest Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania: http://jedenswiat.org.pl/ z którym należy ustalić szczegóły udziału w workcampie w przypadku organizacji wyjazdu z Polski.
 


 

#wolontariat

stopka strony