Granty -

World Wide Opportunities on Organic Farms (WWOOF)

World Wide Opportunities on Organic Farms


Wolontariat na farmach organicznych i gospodarstwach na całym świecie, dla osób w każdym wieku.

Sieć WWOOF powstała w 1971 r. w Wielkiej Brytanii. Obecnie obejmuje swoim zasięgiem blisko 130 krajów, 100 000 wolontariuszy (WWOOFers) i 12 000 gospodarzy (hosts).

Zasady działania sieci
Po uzyskaniu dostępu do serwisu w danym kraju (co oznacza dostęp do ofert wolontariatów) wolontariusze samodzielnie aplikują w wybrane miejsce. Farmy i gospodarstwa chcące przystąpić do programu deklarują, że sposób ich funkcjonowania wpisuje się w definicję farmy organicznej (nie jest jednak wymagany certyfikat). Przykładowe prace to: opieka nad zwierzętami (karmienie, czyszczenie), pielenie, sadzenie roślin i zbieranie plonów, nawożenie, malowanie domów, reperacje itp. Pracuje się zazwyczaj 6 dni w tygodniu, 4-6 godzin dziennie.
 

Kto może aplikować
Wolontariusz/ka musi być pełnoletni/a, nie ma jednak górnej granicy wieku. Trzeba być jednak przygotowanym na niekiedy niełatwą pracę fizyczną. O szczegóły dobrze zapytać gospodarza przed wyborem oferty.
 

Koszty
Koszt dostępu do platformy i ofert wolontariatu zależy od kraju, np. w Kanadzie jest to 55 dolarów kanadyjskich. Opłata pozwala na roczny dostęp do ofert w danym kraju. Trzeba również samodzielnie dotrzeć na miejsce odbywania wolontariatu. Gospodarze zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie.
 

WWOOF posiada swoją platformę e-learningową.

Więcej informacji
 

stopka strony