Konkursy

Olimpiada wiedzy o UE

Trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg”. Podejmij wyzwanie i wygraj indeks UW oraz staż i wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim!


Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

Olimpiada kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych i branżowych.

Chcesz wziąć udział? Twoja szkołą musi do 7 marca 2022 wysłać formularz zgłoszeniowy.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” mogą liczyć na:

  • maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrane kierunki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim;
  • płatny staż w Parlamencie Europejskim;
  • wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego;
  • nagrody rzeczowe.

Organizatorami inicjatywy są Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami Europe Direct.

Więcej informacji


#GwiezdnyKrąg #Olompiada #UniaEuropejska #Wiedza #Szkoły #Uczniowie

stopka strony