Newsy news


NETWORK Introducing the EU elections 2024 Square Post – kopia (2).png

Eurowybory 2024

“Nie pozwól innym decydować za ciebie!” – pod takich hasłem ruszyła eurodeskowa kampania informacyjna, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

christian-lue-8Yw6tsB8tnc-unsplash (1).jpg

Erasmus+ 2024: nowy przewodnik

Komisja Europejska opublikowała przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2024. Na stronach Narodowej Agencji można już też znaleźć zaktualizowane terminy naboru wniosków. 

ODI 2024 banrery pormocyjne_1920x1080-1.jpg

ODI 2024: ruszyła rejestracja!

1 lutego 2024 r. na PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego. Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Zarejestruj się! 

kajetan-sumila-UYAtooAiKh8-unsplash.jpg

Konsultacje społeczne: EKS

Komisja Europejska rozpoczęła szerokie konsultacje społeczne na temat programu Europejski Korpus Solidarności. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

komiks_main.jpg

Komiks „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą”

Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza do lektury najnowszej edycji komiksu z serii “Paneuropa”.  Głównymi bohaterami historii są nasi ukraińscy sąsiedzi oraz wszyscy Europejczycy, którzy otworzyli przed nimi swoje serca i domy.

miguel-teirlinck-BDZFCIy_Qt0-unsplash.jpg

Europejski Tydzień Młodzieży 2024

Komisja Europejska ogłosiła główne cele oraz wstępne daty Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024. Wydarzenie odbędzie się w kwietniu pod hasłem „Voice your vision”.

lets-explorer.jpeg

Let's Explore Europe!

Wybierz swoją postać i zagraj w ,,Let's Explore Europe" – internetową grę planszową, która powstała w celu szerzenia wiedzy o państwach Unii Europejskiej. 

Załóż Szkolny Punkt Eurodesk Polska!.png

Załóż Szkolny Punkt Eurodesk Polska!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza szkoły ponadpodstawowe do przyłączenia się do sieci Eurodesk Polska. To unikalna szansa na wzmocnienie oferty edukacyjnej, wymianę doświadczeń  i nawiązanie współpracy z organizacjami  z Polski i z zagranicy.  

erasmus-.jpg

Ewaluacja programu Erasmus+

Komisja Europejska zaprasza do zgłaszania opinii na temat funkcjonowania programu Erasmus+. Uwagi można zgłaszać do 8 grudnia 2023 r.

a896b549eefbf61aa217831b1b40a2f5.jpg

DiscoverEU: wielkie odliczanie!

Dzisiaj w samo południe rusza kolejna runda konkursu #DiscoverEU, w którym młodzi ludzie mogą wygrać bilety na darmowe przejazdy europejskimi kolejami. 

SOU_StudioBackdrop_1920x10803.jpg

Orędzie o stanie Unii

13 września przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii, w którym przedstawiła priorytety i flagowe inicjatywy na następny rok.

2.png

Europe Talks Solidarity

Czym jest solidarność? Czy można się jej nauczyć? Dlaczego jest taka ważna? Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania, posłuchaj serii podcastów “Europe Talks Solidarity”!

EYS_Logo_blue_background_991x661-PL-100.jpg

Quiz: Europejski Rok Umiejętności

Jaka instytucja wyznacza ramy europejskich polityk kształcenia i doskonalenia zawodowego? Co to jest kształcenie dualne? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym jubileuszowym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody! 

andrew-neel-cckf4TsHAuw-unsplash.jpg

Raport z realizacji strategii Youth2030

Na stronie Organizacji Narodów Zjednoczonych jest już dostępna najnowsza publikacja informująca o najważniejszych postępach i osiągnięciach w realizacji strategii Youth 2030.

mainbanner_1350x500.jpg

ActNow

Ruszyła kampania społeczna Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inspirowanie ludzi do działania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. 

eneko-urunuela-I2YSmEUAgDY-unsplash.jpg

Ćwicz jogę z WHO

WHO mYoga to bezpłatna aplikacja, która powstała w celu promocji zdrowego trybu życia oraz zwiększenia zainteresowania aktywnością fizyczną. 

cover.png

2050 - It's up to you!

Jesteś ciekaw, jak twoje codzienne decyzje wpływają na przyszłość planety? Komisja Europejska stworzyła grę, dzięki której możesz się o tym przekonać!

stopka strony