
Teoria zmiany – warsztat online
Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza wszystkie osoby, które chcą nauczyć się planować, projektować i mierzyć zmiany w swoich społecznościach na międzynarodowy warsztat online.
Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza wszystkie osoby, które chcą nauczyć się planować, projektować i mierzyć zmiany w swoich społecznościach na międzynarodowy warsztat online.
Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przejrzystości i porównywalności kwalifikacji w Europie.
Zespół Szkół im Xawerego Dunikowskiego z Zawiercia będzie reprezentować Polskę na konferencji ,,Your Europe, Your Say!" – wydarzeniu poświęconemu młodzieżowym konsultacjom na rzecz demokracji.
Jaki wpływ na nasze życie codzienne ma Unia Europejska? Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego stworzyło specjalną stronę internetową, na której można to sprawdzić!
Jesteś ciekaw, jak wyglądają obrady Rady UE? Zagraj w EUcraft! Wciel się w polityka i debatuj o sprawach ważnych dla wszystkich Europejczyków!
,,You are EU" – pod takim hasłem ruszyła kampania Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcenie Europejczyków do dążenia do niezależności energetycznej.
Komisja Europejska zorganizowała kampanię, której celem jest podniesienie świadomości młodych na temat praw ofiar przestępstw popełnianych z nienawiści wobec osób nienormatywnych.
Znamy zwycięzców międzynarodowego konkursu tłumaczeniowego “Juvenes Translatores”. Wśród Polaków najlepsza okazała się Agata Kurpisz z I LO im. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych nt. przyszłości uczenia się (mobilności edukacyjnej) za granicą. Opinie można przesyłać do 3 maja 2023 r.
Media społecznościowe, fake newsy, stereotypy, tożsamość, marzenia i plany na przyszłość – to tylko kilka z tematów, o których młodzi Europejczycy dyskutują w eurodeskowej serii podcastów “Be Europe”. Wśród nich znalazł się też Kacper z Polski.
Komisja Europejska zachęca do dzielenia się opiniami na temat obecnego kształtu oraz kierunków rozwoju narzędzi Europass.
Eurydice zaprasza do lektury najnowszego raportu poświęconego pracy europejskich nauczycieli. Publikację można pobrać bezpłatnie z Czytelni FRSE.
W 2023 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury będą nosiły aż trzy miasta: Veszprém (Węgry), Timișoara (Rumunia) oraz Eleusis (Grecja). Każde z nich przygotowało ambitne programy wydarzeń skierowanych do obywateli Starego Kontynentu.
Poznaj historie młodych ludzi, którzy zrealizowali ciekawe projekty w ramach programów Komisji Europejskiej Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności.
"Jak pracować w Europie" to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy myślą o wyjeździe do pracy za granicą, ale nie wiedzą od czego zacząć!
Jak młodzi mogą się zaangażować na rzecz klimatu? Jakie podstawowe narzędzia prawne mają do dyspozycji? Zapraszamy do lektury podręcznika.
Eurodesk i Eryica zapraszają do lektury najnowszego przewodnika pt. “Youth Participation in Youth Information Services”. Publikacja dostępna jest bezpłatnie.
Europejskie Forum Młodzieży rozstrzygnęło konkurs na Europejską Stolicę Młodzieży 2025. Został nią Lwów, czyli największe miasto zachodniej Ukrainy i to właśnie tam będą koncentrować się europejskie wydarzenia młodzieżowe za dwa lata.
W Warszawie odbyło się posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Podczas spotkania uzgodniono zasady konkursu w 2023 r. Publikacja ogłoszenia o naborze planowana jest na 13 stycznia, a wnioski będzie można składać do 28 lutego.
Znamy daty konkursów wniosków o dofinansowanie Projektów Solidarności i Projektów Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w 2023 r. KE udostępniła również nowy przewodnik po programie.