#workcamp
Pomaganie wciąga
Zaczęło się od pomysłu na urozmaicenie wakacji, a skończyło na wielomiesięcznej przygodzie z wolontariatem. O tym, co daje udział w workcampach SCI opowiada Mariia.
#działanie
Integracja międzykulturowa w najlepszym wydaniu
Udział w międzynarodowym workcampie może być świetną okazją do rozwijania swoich zainteresowań naukowych, o czym przekonała się Aleksandra, uczestniczka projektów AEVSO.
#uchodźcy
Promuje różnorodność
Afrykę kochała od dzieciństwa, a w rozwoju pasji pomógł jej Erasmus+. Poznajcie dr Patrycję Kozieł, wolontariuszkę i działaczkę na rzecz uchodźców.
#działanie
Lekcja samodzielności
Maja wyemigrowała na rok do Londynu, aby innym migrantom pomagać w odnalezieniu się na miejscu. Przeczytaj, czego nauczyło ją to doświadczenie.
#wolontariat
Czy da się pomagać nie wychodząc z domu?
W wolontariat najczęściej angażujemy się w miejscu zamieszkania. Odważniejsi próbują sił w wolontariacie międzynarodowym. A czy można być wolontariuszem bez ruszania się z domu? Młodzi pokazują, że tak!
#pomaganie
Skok na głęboką wodę
O tym, jak uczeń liceum z dnia na dzień wcielił się w rolę nauczyciela szkoły językowej opowiada Szymon, który na wolontariat wyruszył na jedną z malowniczych wysp Indonezji.
#wolontariat
Lekcja wdzięczności
O pracy w slumsach na drugim końcu świata, która stała się inspiracją do podjęcia nowych studiów – opowiada Małgorzata, uczestniczka wolontariatu misyjnego w Afryce.
#pomaganie
Po prostu być
O tym, że wyruszając na wolontariat, otrzymujemy niekiedy więcej, niż dajemy – opowiada Edyta, uczestniczka misji realizowanej w boliwijskim domu dziecka.
#wolontariat
Efekt motyla
Czasem drobne decyzje potrafią przynieść wielkie zmiany. O projekcie w Rumunii, który okazał się być przygodą życia opowiada Ania, wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności.
#uchodzcy
Zbudować nowe życie w Polsce
Zmuszone do ucieczki z domów bezpieczną przystań znalazły w Polsce. Wspierają je fundacje z Warszawy i Jeleniej Góry, które wraz z zagranicznymi partnerami realizują projekt „REMCREAD”.
#europeers
Sama na wolontariacie
Marzysz o zagranicznej przygodzie z wolontariatem, ale zastanawiasz się, czy to bezpieczne? Wskazówki udzielają doświadczone wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności – członkinie Sieci EuroPeers.
#eks
Zakochana wolontariuszka w Laponii
Asia Kananen na wolontariacie w Finlandii poznała swojego obecnego męża. Ale to nie z jego powodu została na kole podbiegunowym na stałe.
#kooperatywaspozywcza
Kooperatywa „Dobrze” łączy ludzi
Włączanie seniorów i migrantów w życie lokalnej społeczności, a mieszkańców wsi w życie miejskie – to główne cele Kooperatywy Spożywczej „Dobrze”. Jak to robić, członkowie spółdzielni uczyli się na zagranicznych wyjazdach sfinansowanych z programu PO WER.
#PracawEuropie
Fiesta, taniec i tapas
Patrycja Głowacka mieszka i pracuje w Hiszpanii. W Madrycie spodobało jej się tak bardzo, że póki co nie planuje wracać do Polski.
#gum
Wielkie serca dla małych pacjentów
Studenci medycyny wiedzą, jak dobrze wykorzystać pieniądze z Europejskiego Korpusu Solidarności i uprzyjemnić dzieciom pobyt w szpitalu.
#wolontariat
EKS buduje dialog między państwami
Nagle odkryłam i stało się to właśnie dzięki EKS, że kiedy jakiś kraj coś już osiągnął, to nie pracuje tylko na siebie, ale dzieli się z innymi, pomaga im, buduje mosty i wyciąga rękę do tych, którzy też coś potrafią, choć może jeszcze nie wiedzą, jak to zrobić – mówi Iryna Konoplianko, Ukrainka, była wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności w Fundacji Liderzy Przemian.
#Chorwacja
Kamienie zamiast Excela - Erasmus archeologiczny
Aleksandra Chabior chciała odpocząć od pracy biurowej. Udało jej się to na chorwackiej wyspie, na której przez miesiąc pracowała fizycznie.
#wolontariat
ABC wolontariatu za granicą
Możliwości wolontariatu w Europie jest dużo. I będzie coraz więcej. Unijne państwa zgodnie uznają, że praca społeczna w innym kraju służy rozwojowi społecznemu i ekonomicznemu Europy i zwiększeniu mobilności Europejczyków - a to jeden z priorytetów polityki młodzieżowej Unii Europejskiej.
#EKS
Dla siebie i dla innych
Europejski Korpus Solidarności jest dla młodzieży, która z własnej inicjatywy chce zrobić coś dobrego dla innych i zmienić coś w otaczającej ją rzeczywistości – mówi Agnieszka Bielska, koordynatorka programu w Polsce.
#Legendarz
Ocalić od zapomnienia
Ludzie tak szybko odchodzą… A wraz z nimi historie, często niezwykłe, magiczne, niepowtarzalne. Jak „ocalić je od zapomnienia”? Dla siebie, dla następnych pokoleń, dla tych, którzy pozostali – często jedynymi – ich świadkami.