Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Akcja specjalna - wsparcie dla Ukrainy


Organizatorzy programów Stypendia pomostowe oraz Projektor zachęcają do włączenia się w akcję pomocy dla dzieci z Ukrainy, które przybywają do Polski. 

Tysiące ukraiński dzieci przybywa do Polski i znajduje schronienie w polskich placówkach, świetlicach, noclegowniach, hotelach, prywatnych domach. Wszyscy wiemy, w jak trudnej znajdują się sytuacji. Dlatego Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszam swoich podopiecznych - studentów i wolontariuszy - do spotkania się z dziećmi i spędzenia z nimi czasu.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Pomóż dzieciom z Ukrainy i poprowadź dla nich zajęcia. Nie musisz przygotowywać skomplikowanych zajęć. Wystarczy, że spędzisz z dziećmi czas rysując, grając w piłkę, planszówki czy lepiąc z plasteliny.

Jeśli wiesz, że w Twoim otoczeniu – w Twojej miejscowości czy gminie – znajdują się dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i chcesz poprowadzić dla nich zajęcia, po prostu to zrób.

Dostaniesz dofinansowanie na materiały, które wykorzystasz na tych zajęciach. Może to być gra planszowa, sprzęt sportowy, plastelina, kredki, materiały do zabaw animacyjnych – to zależy od Ciebie.  Działanie możesz przeprowadzić wszędzie tam, gdzie są dzieci potrzebujące wsparcia –  w małych i dużych miastach oraz wsiach w całej Polsce.

JAK TO ZROBIĆ?

  • zarejestruj się na https://apka.projektor.org.pl/login
  • wybierz projekt “Akcja specjalna – wsparcie dla Ukrainy”
  • uzupełnij i potwierdź swoje dane
  • przeklikaj etap szkoleń (nie bierzesz w nich udziału, po prostu przejdź kliknięciem do następnego etapu)
  • poczekaj na informację zwrotną od zespołu Projektora
  • po otrzymaniu potwierdzenia – przejdź do planowania i uzupełnienia zajęć w apce
  • po zaakceptowaniu zajęć w przeciągu max. 2 dni otrzymasz kieszonkowe na materiały

JAK TO DZIAŁA?

Jeden projekt to dwie godziny zajęć z dziećmi. Jeśli planujesz pracować z dziećmi przez 5 dni po dwie godziny, to będzie to 5 projektów. Dlatego też przypiszemy Ci (zalogujemy) od razu kilka zajęć. Jeśli nie zrealizujesz wszystkich – nie ma problemu, zostaną później usunięte z apki. Jeśli chcesz zaplanować sobie większą liczbę godzin (spotkań), skontaktuj się z zespołem Projektora.

Na każde zajęcia otrzymasz kieszonkowe w wysokości 200 złotych na projekt. Projekty powinny być realizowane w formie stacjonarnej.

Zajęcia możesz poprowadzić sam lub z koleżanką czy kolegą. Jeśli masz taką możliwość – zaproś swoich znajomych-studentów do działania. Pamiętaj, że aby maksymalnie przyśpieszyć działanie, zajęcia będą przypisywane jednej osobie, zgłaszającej projekt.

Więcej informacji o inicjatywie znajdziesz na stronach Stypendiów pomostowych oraz Projektora. 

Wiesz gdzie jest placówka, świetlica, noclegownia, w której znajdują się dzieci uciekające przed wojną? Poinformuj o tym mailowo (całą dobę) bądź telefonicznie:

📧 m.weglinska@projektor.org.pl, tel.: 725 452 616

stopka strony