Weź udział

Tolerancja. I co dalej?

Data publikacji
opublikowane przez:
PAH_logo_PL (3).png

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w dyskusji pt. “Tolerancja. I co dalej?”. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w formule online.

Wydarzenie odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Podczas spotkania wraz z naszymi gośćmi i gościniami zastanowimy się nad istotą tolerancji. Porozmawiamy o krzyżowaniu się różnych tożsamości, o aktywnej postawie wobec dyskryminacji, o tym co w rzeczywistości oznacza różnorodność. Krytycznym okiem spojrzymy na to, czy tolerancja jest końcem — czy dopiero początkiem antydyskryminacji.

Kiedy się widzimy? 
16 listopada o 19:00.

Swoim doświadczeniem podzielą się:
Lubna Al-Hamdani — pół-Irakijka i pół-Polka. Lekarka, chirurżka ogólna, mama, muzułmanka. Aktywistka dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Wierzy, że przez dialog można rozwiązać wszystkie spory.

Elmi Abdi — działacz na rzecz uchodźców i uchodźczyń, prezes Fundacji dla Somalii. Urodził się w Mogadiszu, w 1991 r. uciekł z Somalii, od 26 lat mieszka w Polsce. W 2019 r. otrzymał tytuł Społecznika Roku nadawany przez tygodnik „Newsweek Polska”.

Oliwia Bosomtwe — redaktorka naczelna Noizz.pl. Wierzy, że teksty potrafią zmieniać świat. Wcześniej związana z magazynami „Wysokie Obcasy Praca" i "Res Publica Nowa". Autorka tekstów naukowych, przez kilka lat zajmująca się digitalizacją w instytucjach kultury. Należy do rady fundacji Inspiring Girls Polska.

Zarejestruj się: https://pah.clickmeeting.com/tolerancja-i-co-dalej-/register i podyskutuj z nami!

Miejsce
online, Polska

Kiedy
16.11.2022 r.

Termin zgłoszeń

Finansowanie obejmuje

Program / Źródło finansowania

Edukacja Globalna

Zobacz także

Staż w Brukseli
#Eurodesk

Staż w Brukseli

Eurodesk Brussels Link poszukuje stażysty! Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za aktualizację treści na stronie oraz odpowiadanie na pytania.