Weź udział -

Opublikowane przez: Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych

European Youth Manifesto


Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką młodzieżową na kolejne międzynarodowe warsztaty online.

Dodatkowe informacje

Młodzież z 5 krajów EU, Polski, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch i Grecji, podczas niedawnej wymiany młodzieży w Hiszpanii, wspólnie wybrała podobny dla wszystkich 5 krajów – i jednocześnie najmocniej palący problem młodych w obszarze „edukacja i szkolenie zawodowe”:

Przestarzała forma edukacji w szkołach, nie przygotowująca do krytycznego myślenia i świadomego funkcjonowania w rzeczywistości.

Podczas 4 kolejnych, międzynarodowych warsztatów online, które odbędą się w czerwcu i lipcu, młodzi będą dopracowywać treść Europejskiego Manifestu, opisującego to zjawisko i proponującego możliwe rozwiązania. 

Częścią tych spotkań będą spotkania z organizatorami/ organizatorkami kampanii europejskich, edukatorami/ edukatorkami (mini-warsztaty, np. z wystąpień publicznych), aktywistami/ aktywistkami.

Jesienią 2024 wspólny Manifest zostanie zaprezentowany podczas spotkania z przedstawicielami i przedstawicielkami nowo wybranego Parlamentu Europejskiego (również otwarte spotkanie, na które będziemy zapraszać).

 Sesja pierwsza: Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 14.00 - 18.00 CEST.

Formularz rejestracyjny na warsztaty, z linkami do agendy i szczegółowych informacji, dostępny jest tutaj:  https://forms.office.com/e/BQN8p1ivNC

Kolejne sesje: 

  • Monday June 24th, 2024 14:00 - 18.00 (CEST)
  • Monday July 1st, 2024 14:00 - 18.00 (CEST)
  • Monday July 8th, 2024 14:00 - 18.00 (CEST)

Ważne: Nie trzeba uczestniczyć w 100% spotkań i sesji; nie trzeba uczestniczyć aktywnie – jeśli ktoś nie chce/nie lubi. Można wpaść po prostu posłuchać. Można się "do-zapisać" również po 17 czerwca.

Organizatorem  warsztatów jest Action Aid Italia.

Udział można potraktować jako udział w czymś istotnym dla Wszystkich Europejczyków.
Temat wyzwań, związanych z tym jak wygląda edukacja w szkołach w PL zna każdy i każda – bo w nim jest/był-a…

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Eurodesk Bielsko-Biała
e-mail: bielsko-biala@eurodesk.eu

Oferta pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/FundacjaAIE

stopka strony