Weź udział -

Opublikowane przez: Fundacja StwardnienieRozsiane.Info

(Nie)widzialni


Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zaprasza mieszkanki i mieszkańców Szczecina na bezpłatne warsztaty, których celem jest zwiększanie świadomości na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych.

Kto może aplikować

Niewidoczna niepełnosprawność nie wiąże się z używaniem wózka czy białej laski. Może być spowodowana np. chorobą (np. stwardnienie rozsiane, cukrzyca), zaburzeniami neurorozwojowymi (np. autyzm), przebiegiem leczenia (np. leczenie onkologiczne), wypadkami (np. proteza nogi, niewidoczna pod ubraniem). Jest trudna do zauważenia, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają.

W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Znaczna większość (ok. 80%) to osoby doświadczające niepełnosprawności, których nie widać. Fundacja StwardnienieRozsiane.Info, w ramach realizowanego projektu „(Nie)widzialni”, zaprasza mieszkanki i mieszkańców Szczecina na bezpłatne warsztaty. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in.:

Jakie czynniki mogą wywoływać niewidoczne niepełnosprawności;
Jakich problemów najczęściej doświadczają osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami w życiu codziennym, w tym np. w pracy / szkole, w urzędzie, w komunikacji miejskiej, w sklepie czy na parkingu;
Czemu te problemy są często nierozumiane przez otoczenie;
Jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami;
Jak tego nie robić.
I czy pomoc zawsze jest potrzebna.

Warsztaty będą odbywać się w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin (al. Wojska Polskiego 63, 71-476 Szczecin)

Termin warsztatów: 19 czerwca 2024 r. (środa), godz. 16:00-18:45 (z przerwą)

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy. Wszystkie informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej www.niewidzialni.org.pl. Osoby zarejestrowane otrzymają e-mail z potwierdzeniem. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą osoby zarejestrowane, które zrezygnują z uczestnictwa, o powiadomienie mailowe o rezygnacji (fundacja@stwardnienierozsiane.info). Warsztaty przeznaczone są dla osób od 18. roku życia. Warsztaty poprowadzą eksperci związani z Fundacją StwardnienieRozsiane.Info.

Warsztaty w Szczecinie są elementem projektu „(Nie)widzialni”, realizowanego przez Fundację StwardnienieRozsiane.Info, którego celem jest wsparcie osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami oraz wzrost świadomości społecznej nt. niewidocznych niepełnosprawności. Aktualnie do projektu przystąpiło już ponad 100 partnerów z całej Polski.

Projekt „(Nie)widzialni w Szczecinie – warsztaty dla mieszkańców” jest finansowany ze środków budżetu Miasta Szczecin. Dla zainteresowanych osób, organizatorzy wystawiają zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Paweł Rydzyński
e-mail: p.rydzynski@stwardnienierozsiane.info
tel: 609025897

Oferta pochodzi ze strony: www.niewidzialni.org.pl

stopka strony