Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

O prawach człowieka w szkole


Jaka powinna być “bezpieczna szkoła” w Polsce i Europie? Jakie programy edukacyjne UE są skierowane do młodych? 26 lipca w Domu Europy we Wrocławiu odbędzie się konferencja pt. “Z widokiem na prawa człowieka w szkole”.

Uczestnicy konferencji porozmawiają o strategiach budowania bezpiecznej, inkluzywnej, uwzględniającej prawa każdej osoby przestrzeni w polskich placówkach oświatowych.

Osoby, które przyjdą do Domu Europy oraz wezmą udział w wydarzeniu online będą mieć również możliwość zadawania pytań ekspertom i ekspertkom w formule World Cafe. Lista ekspertów i ekspertek zostanie niebawem ogłoszona na stronach Przedstawicielstwa KE. 

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby, w tym przede wszystkim młodzież, do uczestnictwa w konferencji, a także włączenia się w dyskusję.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Roku Młodzieży. Komisja Europejska ustanowiła rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży wskazując młodych ludzi jako pokolenie odpowiedzialne za kształt przyszłej Europy: bardziej zielonej, inkluzywnej oraz otwartej.

Link do rejestracji

stopka strony