Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Program edukacji ekologicznej


Jesteś nauczycielem i szukasz inspirujących metod angażowania młodzieży w edukację ekologiczną? Czekają na Ciebie bezpłatne materiały lekcyjne i wsparcie ekspertów!

„Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie” to program dla nauczycieli i nauczycielek, który pokazuje, jak włączać aktualne i istotne zagadnienia ekologiczne do zajęć szkolnych.

Kurs oferuje wsparcie merytoryczne i metodologiczne – uczestnicy wezmą udział w warsztatach i otrzymają materiały edukacyjne.

Program otwiera webinarium wprowadzające (28 stycznia, zgłoszenia do 22 stycznia). Seria warsztatów on-line rozpocznie się w drugim tygodniu lutego. Warsztaty będą trwały ok. 2 godziny, na platformie ZOOM, będą się odbywać co dwa tygodnie. Uczestnicy mogą samodzielnie zdecydować o poziomie swojego zaangażowania w realizację programu.

Organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Kto może aplikować

Kurs jest skierowany do nauczycieli ze szkół podstawowych (klasy IV-VIII), prowadzących zajęcia z geografii, matematyki, języka polskiego lub godzinę wychowawczą. Zgłaszać się mogą zarówno zespoły nauczycielskie, jak i pojedynczy nauczyciele/nauczycielki.

Dodatkowe informacje

https://ec.europa.eu/poland/events/210104_climate_webinar_pl