Weź udział -

Opublikowane przez: Narodowa Agencja Europejskego Korpusu Solidarności
Europejski Korpus Solidarności

Rozgrzewka


Czy Waszej organizacji przydałoby się dodatkowe wsparcie w codziennej pracy? A może szukacie nowych wyzwań? Myśleliście o przyjęciu do siebie zagranicznych wolontariuszy albo wysyłaniu polskich wolontariuszy za granicę? 

Szkolenie skierowane jest do organizacji, które:

  • są uprawnione do uczestnictwa w programie (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne), 
  • nie realizowały jeszcze projektów Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • są zainteresowane projektami jako organizacje goszczące lub wspierające wolontariuszy,
  • nie posiadają jeszcze Znaku Jakości EKS.

Uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie daje EKS w zakresie projektów wolontariatu, a także dowiedzą się, jakie kroki musi podjąć organizacja, by uzyskać dofinansowanie. Dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu oraz przygotowanie do aplikowania o Znak Jakości w charakterze organizacji partnerskiej (goszczącej lub wspierającej). 

Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak ich organizacja może się przygotować do goszczenia i wspierania wolontariuszy EKS, czyli jak przejść przez drogę akredytacji organizacji w celu uzyskania Znaku Jakości EKS. Na szkoleniu omówimy, jak opracować koncepcję działań wolontariackich w organizacji, a także przejdziemy kroki formalne procesu przyznawania Znaku Jakości, wytłumaczymy, w jaki sposób przygotować wniosek o Znak Jakości oraz jak przygotować się do spotkania z naszym ekspertem lub ekspertką. Uczestnicy szkolenia zapoznają się również z narzędziami IT potrzebnymi do złożenia wniosku online, będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami, a także rozwiania wątpliwości i zadania pytań naszym ekspertom oraz pracownikom Narodowej Agencji. 

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie, w dniach 9-12 kwietnia 2024 r.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych ponosi Narodowa Agencja.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o uzupełnienie ANKIETY ZGŁOSZENIOWEJ. 

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Lią Sayadyan-Górzańską
e-mail: ia.sayadyan@frse.org.pl
tel: +48 505 430 583
stopka strony