Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Szkoła Europejska


Szkoła Europejska to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej. Program ten może stanowić pierwszy krok na drodze do fascynującej kariery w instytucjach UE.

20 uczestników będzie miało możliwość spotkać się z osobami związanymi zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznać tajniki różnych obszarów polityki europejskiej (zagranicznej, migracyjnej, środowiskowej, bezpieczeństwa) oraz porozmawiać o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. Program oferuje również zajęcia dotyczące relacji zewnętrznych UE, a także warsztaty budujące umiejętności przydatne w międzynarodowym środowisku (protokół dyplomatyczny, wystąpienia publiczne).

Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy, przeważnie w weekendy.

Kto może aplikować

W programie mogą wziąć udział studenci oraz uczniowie szkół średnich w wieku 18-24.

Formalności aplikacyjne

Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Szczegółowe informacje o zadaniu rekrutacyjnym, sposobie zapisów i wyborze uczestników wraz z regulaminem znajdują się na stronie Akademii Dyplomacji oraz na stronie PKE.

Dodatkowe informacje

https://diplomats.pl/course/szkola-europejska/#1598958771041-4e3295b8-e83f

stopka strony