Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

V Kongres Edukacji


Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprasza na V Kongres Edukacji, który odbędzie się 27 października 2022 r. na w Audytorium Maximum UW.

Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji jest umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę. Podczas wykładów oraz prezentacji uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. tego, jak duże znaczenie właśnie w kontekście współpracy ma sieciowanie, które poprzez udostępnianie wiedzy i wymianę pomysłów wspiera ich rozwój zarówno w aspekcie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Kongres Edukacji będzie doskonałą okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Ta historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli w programach Erasmus i Erasmus+ dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Ponieważ codzienność Erasmusa+ to właśnie mobilności, podsumowane zostaną statystyki najczęściej wybieranych kierunków przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w programie.

Ponadto podczas Kongresu przewidziano sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach: Włączanie i różnorodność, Transformacja cyfrowa, Środowisko i walka ze zmianą klimatu, Uczestnictwo w życiu demokratycznym.

Kongres będzie uświetniony koncertem, a także galą wręczenia nagród w konkursach European Language Label, EDUinspiracje i Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

Więcej o Kongresie:

Zachęcamy też do odwiedzenia strony: https://kongres.frse.org.pl/

stopka strony