Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Warsztaty dla szkół


Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Centra Innowacji Erasmus+ InnHUB zapraszają szkoły średnie na warsztaty pt. „Wolontariat – siła młodych w budowaniu Europy”. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia. 

Podczas warsztatów omówione zostaną możliwości udziału w projektach wolontariatu oraz realizacji projektów solidarności według pomysłu młodzieży w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Młodzież będzie również mogła popracować w grupach nad stworzeniem koncepcji własnego lokalnego projektu.
 

  • Czas trwania: 45 lub 90 minut
  • Miejsce: zgłoszone szkoły ponadpodstawowe
  • Grupa docelowa: uczniowie pełnoletni, z możliwością udziału klas młodszych
  • Terminy: 8-26 kwietnia 2024 r.
  • Prowadzący: specjaliści z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności – przedstawiciele Centrów Innowacji Erasmus+ InnHUB.

Warsztaty będą realizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu oraz w okolicach, zależnie od możliwości. 

Warsztaty stanowią część ogólnopolskich działań w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży – święta młodych Europejczyków, które jest okazją do tego, aby zaangażować się w działalność na rzecz społeczeństwa.

Zgłoszenia:
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń udziału zainteresowanych klas do przedstawicieli biur Erasmus+ InnHUB do 5 kwietnia 2024 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Specjaliści Erasmus+ InnHUB skontaktują się z Państwem w celu ustalenia terminu warsztatów.

Wszystkich zainteresowanych realizacją warsztatów w szkołach średnich zachęcamy do kontaktu z najbliższym Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB:

Łucja Gasik-Rachubińska – InnHUB Gdańsk
lucja.gasik-rachubinska@frse.org.pl

Marta Iwańska – InnHUB Katowice
marta.iwanska@frse.org.pl

Ada Szpot – InnHUB Kraków
ada.szpot@frse.org.pl

Magdalena Senator – InnHUB Łódź
magdalena.senator@frse.org.pl

Marcin Witkowski – InnHUB Poznań
marcin.witkowski@frse.org.pl

Jakub Zieliński – InnHUB Wrocław
jakub.zielinski@frse.org.pl

stopka strony