Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Wolontariat i studia za granicą


Chciałbyś pojechać na wolontariat albo studia za granicę? Weź udział w webinarze Eurodesku, podczas którego dowiesz się, gdzie szukać informacji o projektach i możliwościach oraz jak zorganizować taki wyjazd!

"Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności dla początkujących" to najnowsza publikacja Wydawnictwa FRSE i Krajowego Biura Eurodesk Polska. Uczestnicy opisywanych przez nas programów studiują za granicą, wyjeżdżają na staże, praktyki zawodowe i wolontariat, zwiększają swoje kompetencje i doskonalą umiejętności.

Studia za granicą otwierają wiele możliwości, poszerzają horyzonty, pozwalają na poznanie kultury i języka danego kraju. Dzięki wolontariatowi międzynarodowemu poznasz nowych ludzi, nowe kultury i nauczysz się nowych rzeczy, jednocześnie pomagając innym. 

Co można zrobić, aby wyjechać i realnie pomóc? Na co trzeba uważać? Jak zorganizować wyjazd i czym się kierować przy wyborze organizacji lub uczelni? Czy potrzebne są specjalne kompetencje? Czy długość pobytu ma znaczenie?

O swoich doświadczeniach opowiedzą: Julia Czaban, która była na wolontariacie w Portugalii i studiowała we Francji oraz Radosław Stanczewski, który studiował we Włoszech.

Spotkanie poprowadzi Waldemar Banaszek z Krajowego Biura Eurodesk Polska.

KIEDY? Czwartek, 21.04.2022

GDZIE? Strona Eurodesk Polska na Facebooku 

Wydarzenie organizowane jest przez Eurodesk Polska w ramach Europejskiego Roku Młodzieży.

stopka strony