Weź udział

Webinarium: NGO przyszłości – odporna i zrównoważona organizacja

Bezpłatne webinarium dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski zainteresowanych tematyką zarządzania zrównoważoną organizacją społeczną

Data publikacji
opublikowane przez:
Logo

Fundacja Dzieła Kolpinga  w Polsce zaprasza do udziału w webinarium pt. „NGO przyszłości – odporna i zrównoważona organizacja”, które odbędzie się 18.11.2024 w godzinach 17.00-20.00. Webinarium poprowadzi Magdalena Szczudło.Udział w webinarium jest bezpłatny,  ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.  Ze względu na warsztatowy charakter wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona!

Cel

Webinar ma na celu zapoznanie uczestników z kluczowymi zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wypracowanie pomysłów i rozwiązań, które pomogą organizacjom pozarządowym dostosować się do wyzwań współczesności, takich jak zmiany klimatyczne i dostępność zasobów.

Metoda webinarium: warsztat przyszłościowy i przewidywanie przyszłości.

Sesja 1: „Wizja NGO Przyszłości” – jak stworzyć odporną i zrównoważoną organizację?

Cel: Zrozumienie pojęcia zrównoważonego rozwoju w kontekście organizacji pozarządowej. Zidentyfikowanie wyzwań, jakie stoją przed NGO w obliczu zmian klimatycznych i ograniczonych zasobów naturalnych.

  • Wprowadzenie i inspiracja
  • Symulacja przyszłości – „Scenariusze Przyszłości 2050
  • Burza mózgów

Sesja 2: „Mapa Przyszłości” – zasoby i pomysły na zrównoważoną transformację

Cel: Wspólne opracowanie listy praktycznych rozwiązań i pomysłów na zrównoważone działania oraz analiza zasobów potrzebnych do ich wdrożenia.

  • Generowanie pomysłów (Burza mózgów i mapa myśli)
  • Analiza zasobów
  • Priorytetyzacja działań

Sesja 3: „Kroki milowe do zmiany” – strategia wdrożenia działań

Cel: Stworzenie harmonogramu wdrożenia działań na najbliższe lata. Uczestnicy opracują plan przyszłości, który pozwoli na realizację pomysłów zgodnie z ich zasobami i możliwościami.

  • Planowanie etapów wdrożenia
  • Ćwiczenie: Wizja przyszłości 2030
  • Podsumowanie i wnioski

Sylwetka prowadzącej:

Magdalena Szczudło – specjalistka ds. innowacji społecznych, trenerka.

W latach 2020-2023 pełniła funkcję Animatorki innowacji społecznych w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego (POWER 2014-2020), którego celem była animacja, inkubacja, opracowanie i testowanie 60 innowacyjnych rozwiązań w obszarze włączenia społecznego w tym z wykorzystaniem koncepcji zrównoważonego rozwoju, następnie w ramach projektu pełniła rolę Opiekunki innowacji społecznych wspierając 14 organizacji w pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu jakości i dostępności usług społecznych. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w wspieraniu NGO w ich rozwoju instytucjonalnym poprzez realizację szkoleń, warsztatów, konsultacji w ramach takich projektów jak m.in: „Profesjonalne NGO”, „Małopolska Sieć NGO”, „Działamy lokalnie i profesjonalnie”, „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Posiada też doświadczenie w pracy międzynarodowej w ramach 4 projektów partnerstw strategicznych na rzecz innowacji społecznych programu Erasmus+ oraz projektu INTERREG EUROPA. Posiada certyfikat z zakresu metodyki zarządzania projektami Komisji Europejskiej PM².

Od 5 lat przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Jeden Świat”. 

Formalności aplikacyjne

Udział w webinarium jest bezpłatny,  ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.  Ze względu na warsztatowy charakter wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona!

Aby się zgłosić, należy wypełnić FORMULARZ REKRUTACYJNY ONLINE: https://forms.gle/yEbZie9pUmo4bPuS6

Miejsce
Online

Kiedy
18.11.2024 r. 17:00 - 20:00 r.

Termin zgłoszeń

Finansowanie obejmuje

Zobacz także

Nagroda dla Innowatorek
#nauka

Nagroda dla Innowatorek

Nagroda dla innowatorek ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat roli kobiet w innowacjach oraz zachęcenie naukowczyń do wykorzystywania potencjału badawczego w działalności biznesowej i komercyjnej.

Staż w Brukseli
#Eurodesk

Staż w Brukseli

Eurodesk Brussels Link poszukuje stażysty! Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za aktualizację treści na stronie oraz odpowiadanie na pytania.