Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Wokół Europejskiego Korpusu Solidarności


W jaki sposób można realizować projekty Europejskiego Korpusu Solidarności w takich dziedzinach jak zmiany klimatyczne, ekonomia społeczna, biblioteki i muzea czy aktywizm internetowy? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy szkolenia, które odbędzie się w Finlandii.

Głównym celem wydarzenia jest networking organizacji, które chciałyby dołączyć do społeczności Europejskiego Korpusu Solidarności z organizacjami, które biorą już aktywny udział w działaniach EKS.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli podzielić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę z organizacjami z całej Europy. Porozmawiają również o znaczeniu słowa “solidarność” oraz zapoznają się możliwościami, które oferuje Europejski Korpus Solidarności. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia. Zwrot kosztów podróży zapewnia Narodowa Agencja Erasmusa+.

Kto może aplikować

Pracownicy młodzieżowi, trenerzy, liderzy młodzieżowi, kierownicy projektów młodzieżowych, trenerzy młodzieżowi, pracownicy samorządowi, przedstawiciele sektora kultury.

Formalności aplikacyjne

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji można znaleźć na stronach SALTO.

stopka strony