Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Wokół Europejskiego Korpusu Solidarności


W jaki sposób można realizować projekty Europejskiego Korpusu Solidarności w takich dziedzinach jak zmiany klimatyczne, ekonomia społeczna, biblioteki i muzea czy aktywizm internetowy? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy szkolenia, które odbędzie się w Finlandii.

Głównym celem wydarzenia jest networking organizacji, które chciałyby dołączyć do społeczności Europejskiego Korpusu Solidarności z organizacjami, które biorą już aktywny udział w działaniach EKS.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli podzielić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę z organizacjami z całej Europy. Porozmawiają również o znaczeniu słowa “solidarność” oraz zapoznają się możliwościami, które oferuje Europejski Korpus Solidarności. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia. Zwrot kosztów podróży zapewnia Narodowa Agencja Erasmusa+.

Kto może aplikować

Pracownicy młodzieżowi, trenerzy, liderzy młodzieżowi, kierownicy projektów młodzieżowych, trenerzy młodzieżowi, pracownicy samorządowi, przedstawiciele sektora kultury.

Formalności aplikacyjne

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji można znaleźć na stronach SALTO.