Granty -

Workcampy przy budowie domów - Internationaler Bauorden


Workcampy w całej Europie, nie tylko dla młodzieży  - wymagane ukończenie 18 lat i gotowość do pracy przy budowie domów przez 8 godzin dziennie w dni robocze. Obozy trwają kilka tygodni, aktualnie większość ofert dotyczy dwutygodniowych projektów. 

Kto może aplikować

Workcampy skierowane są do wszystkich chętnych gotowych do pracy w międzynarodowym środowisku. Większość uczestników ma 18-26 lat, choć istnieje też możliwość udziału seniorów lub całych rodzin. Znajomość języka kraju, w którym realizowany jest projekt, nie jest konieczna, ale jest rekomendowana. Podobnie w przypadku kondycji i zdolności manualnych - nie są niezbędne, ale na pewno będą pomocne. 

Zasady

Wolontariusze pracują od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie w zespołach 6-12 osobowych i pod nadzorem profesjonalnej ekipy. Wykonywane zadania to m.in. burzenie ścian, malowanie okien, układanie podłóg, izolacja murów, itp.

Aplikować należy online, po wybraniu konkretnego projektu dostępnego na stronie internetowej.
Im wcześniej wysłane zgłoszenie tym większa szansa na wolne miejsca w projekcie!

W związku z pandemią COVID-19 liczba dostępnych ofert worckampów jest zdecydowanie niższa. 

Dodatkowe informacje

Wymagana jest opłata rejestracyjna: projekty w Niemczech - 80 euro, w pozostałych krajach - 110 euro, Maroko - 280 euro.  Ponadto należy mieć podczas wyjazdu ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ).

Ponadto wolontariusze w wieku 18-26 lat, którzy biorą udział w dwóch projektach w Polsce i na Ukrainie, otrzymują zwrot kosztów podróży do wysokości 100 euro.

#workcampy #wolontariat #budowa #niemcy #europa

stopka strony