Granty -

Workcampy przy budowie domów - Internationaler Bauorden


Workcampy w całej Europie, nie tylko dla młodzieży  - wymagane ukończenie 18 lat i gotowość do pracy przy budowie domów przez 8 godzin dziennie w dni robocze. Obozy trwają kilka tygodni, aktualnie większość ofert dotyczy dwutygodniowych projektów realizowanych w Niemczech od czerwca do października.

Kto może aplikować

Workcampy skierowane są do wszystkich chętnych gotowych do pracy w międzynarodowym środowisku. Większość uczestników ma 18-26 lat, choć istnieje też możliwość udziału seniorów lub całych rodzin. Znajomość języka kraju, w którym realizowany jest projekt, nie jest konieczna, ale jest rekomendowana. Podobnie w przypadku kondycji i zdolności manualnych - nie są niezbędne, ale na pewno będą pomocne. 

UWAGA: wymagana jest opłata rejestracyjna: projekty w Niemczech - 80 euro, w pozostałych krajach - 110 euro. Ponadto należy mieć podczas wyjazdu ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ)

Zasady

Wolontariusze pracują od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie w zespołach 6-12 osobowych i pod nadzorem profesjonalnej ekipy. Wykonywane zadania to m.in. burzenie ścian, malowanie okien, układanie podłóg, izolacja murów, itp.

Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie od wypadków.  Ponadto wolontariusze w wieku 18-26 lat, którzy biorą udział w dwóch projektach w Polsce i na Ukrainie, otrzymują zwrot kosztów podróży do wysokości 100 euro.

Aplikować należy online, po wybraniu konkretnego projektu dostępnego na stronie internetowej.
Im wcześniej wysłane zgłoszenie tym większa szansa na wolne miejsca w projekcie!

#workcampy #wolontariat #budowa #niemcy #europa