Weź udział -

Opublikowane przez: Education Agency For Development And Innovation - Idea Not-For-Profit Sp. z o.o.

Poszukiwani chętni do włączenia się w realizację projektu solidatności (EKS)


Education Agency for Development and Innovation – IDEA not-for-profit Sp. z o.o. zaprasza wszystkie zainteresowane osoby z całej Polski do uczestnictwa w spotkaniu dla chętnych do współpracy przy projekcie solidarności realizowanym w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Spotkanie odbędzie się 2 października 2021 roku w Łomży.

Szczegóły oferty

Organizatorzy poszukują chętnych do dołączenia do grupy inicjatywnej i wzięcia udziału w projekcie, którego głównymi założeniami będzie opracowanie i stworzenie domków dla pszczół. Zostaną one rozpowszechnione wśród lokalnych społeczności każdego z wolontariuszy. 

Pszczoły są przyjaciółmi człowieka i środowiska, przyczyniają się do równoważenia sytuacji klimatycznej dzięki ich czynnemu udzialowi w zapylaniu roślin. Zgodnie ze słowami Alberta Einsteina, "jeśli wyginą pszczoły, ludzie umrą z głodu". Owady zapylające są odpowiedzialne za obfite plany bardzo wielu roślin uprawnych (dzięki nim produkuje się 30% żywności na świecie) i użytkowych. Monokulturowe rolnictwo, wyniszczanie naturalnej roślinności i stosowanie środków chemicznych sprawiły, że w niektórych częściach świata populacja pszczół zmniejszyła się tak bardzo, że grozi to niebezpieczeństwem katastrofy ekologicznej. Z tego powodu powstaje nasz projekt, ponieważ jak widać, bez tych małych, często niedocenianych owadów, trudno wyobrazić sobie dalsze funkcjonowanie świata.

Kto może aplikować

Jedynym warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest wiek - uczestnik musi być pomiędzy 18 a 30 rokiem życia. Zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłania go nie później niż do 1 października. 

Adres spotkania

Spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 2 października 2021 roku w godz. 9:00-15:00. Adres biura to: 
ul. Księcia Janusza I 32
18-400 Łomża

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Edyta Dzierzgowska
e-mail: lomza@eurodesk.eu
stopka strony