Opublikowane przez: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemieckie Forum Młodzieży


Od 16 do 22 maja 2022 roku w Krzyżowej odbędzie Polsko-Niemieckie Forum Młodzieży. Uczestnicy wydarzenia wspólnie zastanowią się nad możliwościami prowadzenia wymian i projektów bez wykluczenia. Jesteś zainteresowany/a? Aplikuj! 

Cel

W społeczeństwie wzrasta świadomość nierówności i coraz wyraźniej wybrzmiewa postulat zapewnienia wszystkim równych praw i równości szans.

Czasami nie jest łatwo uwzględnić potrzeby wszystkich osób i z wyczuciem podchodzić do problematyki różnorodności. Chcemy wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jakie są różnice w dyskursie o tematyce genderowej w Polsce i Niemczech i poszerzyć swoją wiedzę. Co feminizm ma wspólnego z planowaniem przestrzennym i rozwojem transportu publicznego? Jakie są doświadczenia osób queer w Polsce i w Niemczech? I jakie stanowisko sami chcemy zająć w kwestii równouprawnienia płci?

Podczas Forum w przyjaznej atmosferze możesz wziąć udział w warsztatach i interaktywnych wykładach na temat równouprawnienia płci i równego traktowania oraz nawiązać kontakty z rówieśnikami z Polski i Niemiec. Nie tylko poszerzysz swoją podstawową wiedzę, ale także poznasz nowe metody edukacji genderowej. Przedstaw swoje pomysły i weź udział w Forum „Equality, Equity and Justice – młodzież z Polski i Niemiec w dyskusji na temat równouprawnienia płci”.

Kto może aplikować

Interesuje Cię ta tematyka, masz od 18 do 26 lat i mieszkasz w Niemczech lub Polsce? Chcesz zaangażować się w międzynarodową wymianę młodzieży, a może masz już doświadczenie w międzynarodowej pracy z młodzieżą? Jeśli tak, to dołącz do Forum Młodzieży i nawiąż kontakty z innymi zaangażowanymi młodymi ludźmi.

Zgłoszenia

Zgłaszać możesz się do 15 kwietnia 2022 roku za pomocą formularza online.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Forum Młodzieży.

Opłaty uczestników

  • Uczestnictwo 225.00 PLN

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Maja Kiedrowska
e-mail: maja.kiedrowska@dpjw.org
tel: +48 795544055

Organizacja partnerska

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Niemcy, Poczdam
https://www.europecalling-pnwm.org/projekte
e-mail: magdalena.zatylna@dpjw.org

Oferta pochodzi ze strony: https://www.europecalling-pnwm.org/projekte

stopka strony