Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Kreatywne pisanie z Loesje


eTwinning zaprasza uczniów w wieku 10-20 lat do udziału w warsztatach kreatywnego pisania z Loesje. Klasę lub grupę zarejestrować może nauczyciel.

Loesje (po polsku Lusia lub Luśka) to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, hasła z jej podpisem zaś odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org. Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki PDF i zadbać o ich niekomercyjne wykorzystanie.

Wrześniowe webinarium może być wyjątkową lekcją online poprowadzoną przez zewnętrznego eksperta, dlatego zachęcamy, aby nauczyciele zorganizowali w swojej szkole tak zwane „wspólne oglądanie”. Kreatywne pisanie metodą Loesje ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczność języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł. Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie. Bazują na pracy grupowej oraz poddającej się modyfikacjom metodologii, stąd można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do potrzeb grup w różnym wieku.

Organizatorzy sugerują, aby rejestracji na wydarzenie dokonał nauczyciel koordynator, który następnie udostępni transmisję szerszej grupie uczniów np. na tablicy multimedialnej lub ekranie.

Certyfikaty uczestnictwa – zarówno dla nauczyciela, jak i ucznia – zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy. 

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

TERMIN: 12.09.2022 r., godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: platforma ClickMeeting

Wstępna rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod poniższym linkiem, liczba miejsc ograniczona – 500 osób. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone osobnym mailem.

formularz zgłoszeniowy

stopka strony