Weź udział -

Opublikowane przez: Związek stowarzyszeń ESN Polska

XV edycja ESNsurvey


Erasmus Student Network zaprasza do udziału w XV edycji ESNsurvey. Jest to największe w Europie badanie prowadzone przez studentów, które skupia się na wymianach międzynarodowych i programie Erasmus+.

ESNsurvey

Projekt ESNsurvey ma na celu poprawę dostępności i jakości mobilności studenckiej, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania programu Erasmus+. Ta edycja jest jak dotąd najbardziej wszechstronna - ankieta zawiera różne ścieżki dla studentów przed, w trakcie i po wymianie, studentów zagranicznych studiujących w Polsce na pełen cykl studiów i studentów, którzy do tej pory nie wyjechali na mobilność. W ankiecie uwzględniono również kluczowe priorytety związane z polityką szkolnictwa wyższego na poziomie europejskim, takie jak priorytety programu Erasmus+ czy inicjatywa Uniwersytetów Europejskich.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane w raporcie (przykład z poprzedniej edycji można zobaczyć tutaj) i wykorzystywane jako rekomendacje dla wszystkich interesariuszy zaangażowanych w mobilność studencką. ESN spodziewa się otrzymać wyniki na początku września i opublikować raport do końca 2023 roku.

Ankieta skierowana jest do trzech głównych grup docelowych:

  • studentów, którzy uczestniczyli w wymianie od sierpnia 2021 r.,
  • studentów zagranicznych studiujący w Polsce w ramach pełnego cyklu studiów od sierpnia 2021 r., w tym niedawnych absolwentów,
  • studentów, którzy nie nie brali udziału w żadnej formie mobilności.

Badanie potrwa do 31 lipca 2023.

W ramach promocji XV edycji ESNsurvey partnerzy naszej organizacji zapewnili nagrody dla wybranych osób, które wypełnią badanie i podzielą się swoimi doświadczeniami - wszystkie w duchu zrównoważonej i dostępnej mobilności. ESN połączył siły z Eurail, które wesprze badanie, rozdając wśród respondentów 10 biletów Interrail Global Pass, a także z firmą Flixbus, która rozlosuje kolejne 10 biletów. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni pod koniec okresu zbierania odpowiedzi.

Link do badania: https://esnsurvey.org/survey

Więcej informacji na stronie esn.pl!  

Gorąco zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami jak również wsparcia nas w promocji inicjatywy!

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Eurodesk Esn
e-mail: esn@eurodesk.eu

Oferta pochodzi ze strony: https://esnsurvey.org/survey

stopka strony