Weź udział -

Opublikowane przez: Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO

Seminarium networkingowe w Rzeszowie

Propozycja dla NGO-sów działających na rzecz młodzieży.


Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych “INPRO” zaprasza do Rzeszowa przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych z całej Polski działających na rzecz młodzieży, na seminarium networkingowe podsumowujące projekt “Social Integration Through Informal Dialogue”. 

Seminarium odbędzie się w środę, 28 lipca 2021 r. w Rzeszowie, w siedzibie organizatora przy pl. Dworcowym 1.

W programie: 

10.00 – 11.00 Zapoznanie się uczestników, integracja, przedstawienie programu wydarzenia 

11.00 – 12.30 Wprowadzenie uczestników w historię projektu “Social Integration Through Informal Dialogue” i jego przebieg, prezentacja wypracowanych rezultatów 

12.30 – 14.00 Lunch 

14.00 – 17.00 – Jak budować społeczności lokalne? – warsztaty 

19.00 – 21.00 Opcjonalnie: Uczestnictwo w Open Cafe na Kwadracie Kultury nad Wisłokiem w Rzeszowie 

Seminarium prowadzone będzie w języku polskim. Wydarzenie finansowane jest z programu Erasmus Plus, Partnerstwa strategiczne na rzecz młodzieży.

Formalności aplikacyjne

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny tutaj: https://forms.gle/SwUTAg3UqoE8BYNM8 

Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Dofinansowanie

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona do 25 osób, przy czym jedną organizację może reprezentować nie więcej niż dwie osoby. Dojazd we własnym zakresie.  

Organizatorzy zapewniają: 

  • lunch podczas wydarzenia,
  • dla osób spoza województwa podkarpackiego – zakwaterowanie z 27/28 oraz z 28/29 lipca w pokoju dwuosobowym z łazienką i śniadaniem.

Dodatkowe informacje

O projekcie “Social Integration throuth Informal Dialogue”: projekt był trzyletnim działaniem strategicznym skupionym wokół idei promowania spotkań pod hasłem Open Cafe, jako skutecznej metody integracji środowisk lokalnych. Czterech partnerów projektu z Polski, Grecji, Szwecji oraz Włoch nawiązało współpracę, by sprawdzić jak format Open Cafe prowadzony w Rzeszowie od 2016 sprawdzi się w społecznościach lokalnych, z którymi pracują. W ramach projektu powstał również przewodnik “Jak zorganizować Open Cafe?” oraz seria filmów  przybliżających charakterystykę spotkań, które miały na celu zachęcać zewnętrzne podmioty do wdrożenia u siebie promowanego formatu. Więcej o projekcie na www.open-cafe.eu

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Beata Szmuc
e-mail: office@goinpro.org
tel: 721109179