Weź udział -

Opublikowane przez: Narodowa Agencja Europejskego Korpusu Solidarności
Europejski Korpus Solidarności

Laboratorium EKSperymentów


Interesujesz się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami zdrowia psychicznego? Masz za sobą pierwsze doświadczenia z inicjatywami na rzecz lokalnej społeczności? Szkolenie “Laboratorium eksperymentów: Mental Health” jest dla Ciebie!

Laboratorium EKSperymentów: Mental Health to szkolenie dla młodzieży mające na celu wsparcie osób uczestniczących w opracowaniu pomysłów i realizacji Projektów Solidarności w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, skupiających się na jednym z priorytetów horyzontalnych Europejskiego Korpusu Solidarności, jakim jest zdrowie psychiczne.

  • Młodych osób w wieku od 18 do 30 lat zaangażowanych w życie swoich społeczności lokalnych;
  • Osób, które mają za sobą pierwsze doświadczenia w organizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności;
  • Członków grup inicjatywnych realizujących Projekty Solidarności;
  • Osób, które mają motywację do realizacji inicjatyw lokalnych, zaangażowanych w życie swojej; społeczności, zainteresowanych złożeniem wniosku na realizację Projektu Solidarności;
  • Osób zainteresowanych tematem wiodącym szkolenia.

Na szkoleniu pogłębisz wiedzę na temat zdrowia psychicznego, objawów zaburzeń psychicznych, czynników wpływających na zaburzenia zdrowia psychicznego a także pracy nad projektem, komunikacją, oceną ryzyka, ewaluacją. To będzie także niesamowita okazja, aby poznać inne osoby, którym bliski jest temat szkolenia oraz działanie na rzecz społeczeństwa.

Szkolenie będzie poprowadzone przez dwie osoby - jedna z nich wcieli się w rolę trenera, a druga podzieli się ekspercką wiedzą z zakresu tematycznego szkolenia.

Zakładana liczba uczestników jednego szkolenia: 20 osób

Spotkanie odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2024 w Gdyni.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Narodowa Agencja pokrywa koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Po zakwalifikowaniu na szkolenie otrzymasz dokładny plan oraz wskazówki dotyczące dojazdu na miejsce spotkania.

Formularz zgłoszeniowy: https://eksmental.webankieta.pl/

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2024.

Na szkolenie zapraszamy osoby między 18 a 30 rokiem życia. Związane jest to z zasadą realizacji Projektów Solidarności - aplikować o dotację mogą osoby w tym przedziale wiekowym. Osoby starsze oraz osoby pracujące z młodzieżą zapraszamy na inne szkolenia organizowane przez Europejski Korpus Solidarności (więcej informacji na stronie https://eks.org.pl/ oraz w mediach społecznościowych). 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielką Narodowej Agencji:
Agata Bogucka - agata.bogucka@frse.org.pl


Zgłoś się już dziś - czekamy na Ciebie! :)

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

O wynikach rekrutacji poinformujemy mailowo do 21 maja 2024. 

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Agata Bogucka
e-mail: abogucka@frse.org.pl
stopka strony